20:39 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Paprastai ledų pardavimai pradeda kilti balandžio mėnesį, kai būna šilčiau, o birželio mėnesį būna didžiausia, tačiau šiemet to nebuvo

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Palyginus su praėjusia vasara, nuo birželio mėnesio ledų pardavimai yra sumažėję 13 proc., rodo prekybos tinklo "Maxima" duomenys.

  Degalinė
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pažymima, kad daugiausia ledų prekybos tinkle nupirkta birželio 19 ir 26 dienomis, kai visoje Lietuvoje sinoptikai užfiksavo karščio rekordus.

  "Karantino metu pirkėjai parduotuvėse lankėsi rečiau, todėl mažėjo tam tikrų prekių pardavimai, pavyzdžiui, jau paruoštų valgyti gaminių, šviežių bandelių ir ledų. Visgi vos pasibaigus karantinui, nuo birželio 17 dienos, ledų pardavimai pradėjo augti ir aplenkė praėjusios vasaros pardavimus 5 proc.", — teigė Ernesta Dapkienė, "Maximos" komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

  Pranešama, kad praėjusiais metais vidutiniškai vienas pirkėjas nusipirko 3,8 porcijas ledų, šiemet skaičius išaugo iki 4,2 porcijų.

  "Pastebime, kad šiemet daugiau nuperkama ledų ant pagaliuko ir kūginių ledų. Tuo metu vaisinių ir ledų puodeliuose pardavimai sumažėjo 20-30 proc. Nepaisant to, ledai puodeliuose išlieka populiariausiu pasirinkimu", — sako ji.

  Tuo pačiu, Lietuvos ledų gamintojai neslepia pajutę pandemijos įtaką. Planuodami apsipirkimus, gyventojai ėmė vengti ir impulsinių pirkimų, mažiau skirti lėšų ne pirmo būtinumo prekėms.

  "Tai dalinai paveikė ir mūsų produkcijos, ledų, pirkimą. Tačiau priėmėme tam tikrus taktinius sprendimus, kurie su šiuo iššūkiu padėjo susidoroti. Juk vis dėlto ledai yra desertas, kuris teikia malonumą, o juo reikia mėgautis net tada, kai pasaulis eina iš proto", — sakė AB "Klaipėdos pienas", Baltijos šalių prekybos tinklų pardavimų vadovas Nerijus Valūnas.

  Jo teigimu, daugiau įtakos pirkėjų pasirinkimui turėjo ir prekių kainos. Ši įmonė prisijungė prie "Maximos" inicijuotos kampanijos "Išvien dėl Lietuvos", kurios metu 80 Lietuvos gamintojų 15 proc. apmažino 800 prekių kainas. Po šio veiksmo įmonės ledų pardavimai išaugo 20-30 procentų.

  Valūno teigimu labai svarbu, kad pirkėjas pirktų lietuvišką prekę ir ją galėtu įsigyti kuo dažniau, nes  prekės kaina yra žemesnė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojų pasitikėjimo ekonomika rodiklis padidėjo penkiais procentais
  Lietuva prašo JAV dalyvauti sprendžiant Astravo AE klausimą
  Tegai:
  ekonomika, koronavirusas, karantinas, ledai, Maxima LT

  Svarbiausios temos