03:27 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Be to, specialistas pažymėjo, kad Varšuva įdėjo daug pastangų, kad sutrikdytų "Nord Stream-2" statybas

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius įsitikinęs, kad Lenkijos "Nord Stream-2" paskirta bauda netrukdys tiesti dujotiekio, rašo "Večernaja Moskva".

  "Tai nėra pagrindinė naujiena. Iš esmės tai nekeičia suderinimo", — pabrėžė jis.

  Specialistas pažymėjo, kad Varšuva įdėjo daug pastangų, kad sutrikdytų "Nord Stream-2" statybas. Anot jo, Lenkijos pusė ieško įkalčių naujajame Europos Sąjungos įstatyme, kad Rusija negalėtų įgyvendinti projekto.

  "Būtent Lenkijai kilo mintis, kad neįmanoma sukurti konsorciumo bendrovės, kuri statytų "Nord Stream-2" be Varšuvos sutikimo, nes tos įmonės, kurios statys dujotiekį, dirbs ir Lenkijoje", — aiškino ekspertas.

  Lenkijos antimonopolinis reguliuotojas UOKiK pirmadienį paskelbė 50 mln. eurų baudą "Gazprom" dėl nebendradarbiavimo "Nord Stream-2" byloje. Tai yra maksimali sankcija, numatyta šalies teisės aktuose už informacijos nepateikimą. Proceso metu UOKiK kreipėsi į "Gazprom" dėl su byla susijusių dokumentų, tačiau įmonė atsisakė pateikti duomenis.

  Ekspertas padarė išvadą, kad "Nord Stream-2" statybai gali turėti įtakos su JAV susijusios istorijos.

  Kaip viskas prasidėjo

  Praėjusių metų gegužę UOKiK apkaltino "Gazprom" ir penkis "Nord Stream-2" partnerius — "OMV", "Wintershall", "Shell", "Uniper" ir "Engie" — už Lenkijos antimonopolinių įstatymų pažeidimą finansuojant dujotiekio statybą.

  Lapkričio mėnesį reguliatorius skyrė baudą prancūzų Engie 172 mln. zlotų (apie 45 mln. doelrių) už nepateikimą informacijos apie šį atvejį. Anksčiau šiais metais "UOKiK" taip pat susisiekė su "Gazprom" su prašymu pateikti naujos informacijos atliekant "Nord Stream-2" tyrimą, o Rusijos įmonė, reaguodama į tai, paprašė pagrįsti tokį prašymą.

  "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. JAV aktyviai priešinasi projektui, nes siekia prastumti Europai savo suskystintas gamtines dujas. Be to priešinasi ir Ukraina, kuri bijo prarasti dujų tranzitą bei dar eilė kitų Europos šalių, tarp jų ir Lietuva.

  Nord Stream-2 statybos

  Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų kiekviena įmonė.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas "Nord Stream-2" ir pareikalavo, kad dujotiekio tiesimo įmonės nedelsdamos nutrauktų statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbo sustabdymą.

  Kaip pažymėjo Vladimiras Putinas, Rusija gali įgyvendinti projektą nepritraukdama užsienio partnerių. Anot jo, "Nord Stream-2" pradės veikti iki šių metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį. "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris taip pat pareiškė, kad įmonė turi visas lėšas savarankiškai baigti statybas, tačiau tam prireiks daugiau laiko, nei tikėtasi.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  JAV padidins karinį kontingentą Lenkijoje
  Vyriausybė perspėja apie atsakingas keliones: tarp paveiktų šalių gali atsidurti Lenkija
  Tegai:
  Nord Stream-2, Gazprom, Lenkija

  Svarbiausios temos