14:25 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad šiuo pasiūlymu iš viso Baltijos šalyse pasinaudojo 6,5 tūkst. "Luminor" klientų

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Prasidėjus koronaviruso pandemijai ir siekdami neutralizuoti jos pasekmes, bankai savo klientams leido atidėti būsto paskolų grąžinimą. 

  Lietuvos bankas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vadinamųjų paskolų atostogų paprašė beveik 2 tūkst. "Luminor" klientų Lietuvoje, o bendra jų būsto paskolų vertė siekia 73 mln. eurų. 

  Latvijoje šis rodiklis didesnis – bendra tokių paskolų suma siekia 142 mln. eurų, o Estijoje – 68 mln. eurų.

  Šiuo pasiūlymu iš viso Baltijos šalyse pasinaudojo 6,5 tūkst. "Luminor" klientų. Lietuvoje – 1,8 tūkst., Latvijoje – 3,241 tūkst., Estijoje – 1,46 tūkst. 

  "Šis procesas šiuo metu gerokai sulėtėjęs, tačiau negaliu teigti, kad sustojęs - liepą per savaitę  gaudavome maždaug po 20 paraiškų per savaitę su prašymu atidėti būsto paskolų mokėjimą. Palyginimui galiu pasakyti, kad karantino metu gaudavome ir iki 800 paraiškų per mėnesį. Kitaip tariant, pirmoji banga nuslūgo, padėtis normalizavosi. Mokėjimų atostogų visose Baltijos šalyse klientai prašo dėl dviejų priežasčių – arba dėl staigiai sumažėjusių pajamų, arba dėl darbo netekimo", - sako Giedrė Blazgienė, "Luminor" Klientų konsultavimo centrų vadovė Baltijos šalims.

  "Luminor" bankas primena, kad šios mokėjimo atostogos nepakenkia kliento kreditingumo istorijai ir jos ateityje netrukdys imti naujos paskolos. 

  Kreipimasis dėl paskolos atidėjimo klientui yra nemokamas ir visos paskolos sąlygos, įskaitant paskolos palūkanas, išlieka nepakitę.

  Dar šia tema

  Berlyne, prekybos centre, įvyko išpuolis, yra sužeistųjų
  "Kalmaras-vampyras" kelia aliarmą: doleris bus atmestas kaip pasaulinė valiuta
  Lietuva įtraukta į šalių su didžiausiu nedarbo lygiu ES sąrašą
  Tegai:
  būsto paskolos, Luminor

  Svarbiausios temos