17:11 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovės "Mežregiontruboprovodstroy" (MRTS) inkarinė barža "Fortūna" buvo įvardyta kaip vienas iš laivų, galinčių baigti statyti dujotiekį

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Vamzdžių klojimo baržos "Fortūna", galinčios baigti "Nord Stream-2" statybą, nuomininkas neketina dalyvauti tiesiant dujotiekį Baltijos jūroje, praneša RBC.

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Užbaigti "Nord Stream-2" galima naudojant inkarinį vamzdynų sluoksnį, lydimą kito laivo — naudojant dinaminę padėties nustatymo sistemą, kuri gali laikyti laivą norimoje vietoje be inkarų ir švartuoti. Bendrovės "Mežregiontruboprovodstroy" (MRTS) inkarinė barža "Fortūna" buvo įvardyta kaip vienas iš laivų, galinčių baigti statyti dujotiekį. Antrasis kandidatas yra "Akademik Čerskij" vamzdžių klotuvas su dinamine padėties nustatymo sistema.

  Kaip "RBC "sakė "MRTS" atstovas, bendrovė "neketina suteikti laivo "Fortūna" Rusijos dujotiekio "Nord Stream-2", kuris tapo JAV sankcijų taikinys, statybai užbaigti.

  MRTS taip pat patikslino, kad įmonė niekada nebuvo baržos "Fortūna" savininkė, tačiau ją nuomoja "pagal laivo frachtavimo sutartį, skirtą naudoti kituose projektuose".

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendra talpa yra 55 milijardai kubinių metrų dujų, tiesimą per metus nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims teritorines arba išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių. Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas klojime dalyvavusių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio statybų sustabdymą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Briuselis įvertino JAV veiksmus "Nord Stream-2" atžvilgiu
  Ekspertas: ES sunku atsispirti JAV spaudimui "Nord Stream-2" klausimu
  Lenkija skyrė baudą "Gazprom" dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos