06:49 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (423)

  Pranešime teigiama, kad kol kas Vokietijos uosto vadovybė informacijos apie šį kreipimąsi nekomentavo

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. JAV Senato nariai pareikalavo, kad Vokietijos Zasnico uosto vadovybė nustotų remti "Nord Stream-2" statybą, pranešė laikraštis "Handelsblatt".

  "Jei ir toliau teiksite prekes, paslaugas ir palaikysite projektą "Nord Stream-2", jūs trukdysite tolesniam jūsų įmonės finansiniam išgyvenimui", — leidinys cituoja trijų Amerikos senatorių, vadovaujamų Tedo Kruzo, laišką.

  Uosto vadovybė informacijos apie šį kreipimąsi nekomentavo.

  Наземный стыковочный пункт газопровода Северный поток-2 в Любмине
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendra talpa yra 55 milijardai kubinių metrų dujų, tiesimą per metus nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims teritorines arba išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių. Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas klojime dalyvavusių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio statybų sustabdymą. 

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (423)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Danijos sprendimas padidina galimybę laiku užbaigti "Nord Stream-2"
  Vokietijoje per teismą nori užginčyti "Nord Stream-2" leidimą
  Tegai:
  sankcijos, Nord Stream-2, Vokietija, JAV

  Svarbiausios temos