04:47 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Siekiama mažinti alkoholio prieinamumą, pačiai savivaldybei leidžiant priimti sprendimus ir reguliuojant alkoholio prekybą savo teritorijoje dėl to, kad kiekviena savivaldybė vietoje geriausiai žino savo teritorijos problemas ir specifiką

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Šių metų rugpjūčio 1 dieną įsigaliojusi Alkoholio kontrolės įstatymo redakcija įteisino mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais, praneša Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

  Pažymima, kad kai kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 procentų, savivaldybių tarybų nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiu nestacionariose viešojo maitinimo vietose, įskaitant ir esančiose paplūdimiuose.

  "Licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 procentų, išduodamos juridiniams asmenims kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose savivaldybių tarybų nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiu", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad įsigaliojusios Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatos praplėtė savivaldos teises, suteikdamos savivaldybių taryboms daugiau savarankiškumo ir įgaliojimus nustatyti poilsio bei turizmo teritorijas, atitinkamai įvertinus gyventojų, vietos bendruomenių nuomones bei įvairių ūkio subjektų, dažnai veikiančių skirtingose geografinėse miestų ar miestelių zonose, veiklos vietos sąlygas.

  Šiuo būdu siekiama efektyvesnio įgyvendinimo vieno iš Alkoholio kontrolės įstatymo tikslų.

  Šventoji, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Siekiama mažinti alkoholio prieinamumą, pačiai savivaldybei leidžiant priimti sprendimus ir reguliuojant alkoholio prekybą savo teritorijoje dėl to, kad kiekviena savivaldybė vietoje geriausiai žino savo teritorijos problemas ir specifiką.

  Tuo pačiu tikimasi, kad tai padės suvaldyti alkoholio sukeliamas pasekmes bei ieškant kompromiso tarp visuomenės interesų gyventi sveikai bei verslo poreikių.

  Alkoholio kainos Europos Sąjungoje
  © Sputnik
  Alkoholio kainos Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Vokietijoje JAV grasinimus dėl "Nord Stream-2" išvadino nepriimtinais  
  Į Klaipėdą atplaukė antroji JAV naftos partija Baltarusijai
  Tegai:
  prekyba, alkoholinis gėrimas

  Svarbiausios temos