09:48 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Paskelbtame kuro tiekimo grafike nurodyta, kad laivas atvežė virš dešimties tūkstančių kubinių metrų partiją

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Antroji šį mėnesį Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) siunta atkeliavo į Lietuvą, rodo portalo Marinetraffic.com duomenys.

  Remiantis portalo informacija, SGD vežėjas "Coral Fungia" atvyko iš Vysocko, kur yra "Novatek" SGD gamykla.

  Kaip rašo Marinetraffic.com, laivas penktadienį prisišvartavo prie Lietuvos SGD terminalo Klaipėdos uoste ir tą pačią dieną vėl išplaukė į Rusijos vandenis. Laivas grįš į Vysocką maždaug sekmadienio rytą.

  Kaip matyti iš bendrovės — SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus grafiko, "Coral Fungia" į Lietuvą atvežė maždaug dešimties tūkstančių kubinių metrų suskystintų dujų krovinį.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Nuo praėjusio pavasario Rusijos degalų kroviniai tapo įprasta praktika. Amerikos SGD, nors Lietuvos valdžia dažnai kalba apie jų pirkimus, per terminalo egzistavimo laiką atplaukė tik keletą kartų.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, nepaisant nuožmios oficialaus Vilniaus retorikos prieš Rusijos Federaciją apskritai ir ypač jos energijos išteklius, rusiškos SGD yra neabejotinai naudingos Lietuvai, ir vietinis verslas tai puikiai supranta, todėl ir toliau jas perka.

  Dar šia tema

  Trečias tanklaivis per mėnesį: Lietuva gauna didelę SGD siuntą iš Norvegijos
  Druskininkuose atidaryta pastovi SGD išdujinimo stotelė
  Tarptautinis bendradarbiavimas Tolimuosiuose Rytuose: kaip derinami SGD projektai
  Tegai:
  Lietuva, SGD

  Svarbiausios temos