08:35 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šį rugpjūtį tai jau trečioji apie dešimt tūkstančių kubinių metrų SGD siunta iš Rusijos. Tanklaivis atvyko šeštadienio rytą

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Kaip praneša portalas Marinetraffic.com, į Klaipėdos uostą atvyko suskystintų gamtinių dujų (SGD) tanklaivis iš Vysocko.

  Dar viena Rusijos SGD siunta atvyko šeštadienio rytą. Ją atplukdė tanklaivis "Coral Favia", kuris plaukioja po Nyderlandų vėliava.

  Krovinio tūris — apie dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų. Penktadienį į Klaipėdos uostą atplaukė dar vienas tanklaivis iš Vysocko "Coral Fungia", kuris taip pat atvežė apie dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų ir tą pačią dieną nuvyko atgal į Rusijos uostą.

  "Novatek" SGD gamykla yra Vysocke. Šio savaitgalio krovinys tapo trečiuoju rugpjūčio mėnesį ir 46-uoju rusiškų SGD kroviniu.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Nuo praėjusio pavasario Rusijos kuro tiekimas tapo įprasta praktika. Amerikos SGD, nors Lietuvos valdžia dažnai kalba apie jų pirkimus, į terminalą atvežtos tik keletą kartų.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, nepaisant nuožmios oficialios Vilniaus retorikos prieš Rusijos Federaciją apskritai ir ypač jos energijos išteklius, rusiškos SGD yra neabejotinai naudingos Lietuvai, o vietos verslas tai puikiai supranta, todėl ir toliau perka.

  Dar šia tema

  Nuomonė: brangios amerikiečių SGD "sunaikins" Europos ekonomiką
  Tarptautinis bendradarbiavimas Tolimuosiuose Rytuose: kaip derinami SGD projektai
  Lietuva gavo Rusijos SGD partiją
  Streso testai su atsarga: kaip Rusija ruošiasi visapusiškam išėjimui į SGD rinką
  Tegai:
  Lietuva, SGD, Rusija

  Svarbiausios temos