12:10 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančią tvarką, į paveiktų šalių sąrašą valstybė patenka tuomet, kai sergamumo rodiklis joje yra 16 arba daugiau naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 kalendorinių dienų

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Epidemiologinė situacija pasaulyje nuolat keičiasi, todėl gyventojai raginami atsakingai planuoti savo keliones, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Rekomenduojama vadovautis ne tik kartą per savaitę SAM skelbiamais koronavirusinės infekcijos paveiktų šalių sąrašais, bet ir savarankiškai nuolat stebėti sergamumo pokyčių tendencijas pasaulyje.

  "Tokią galimybę suteikia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) internetinė platforma, kur skelbiama informacija apie 14 dienų sergamumą ES šalyse. Nuoroda į ECDC tinklalapį: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea", — rašoma pranešime.

  Kaip pabrėžia ministerija, duomenys šioje platformoje atnaujinami kiekvieną dieną. Todėl žmogus, planuodamas kelionę, gali iš anksto stebėti situaciją ir remdamasis ja priimti sprendimus.

  Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančią tvarką, į paveiktų šalių sąrašą valstybė patenka tuomet, kai sergamumo rodiklis joje yra 16 arba daugiau naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 kalendorinių dienų. Tokiu atveju, atvykus iš paveiktos šalies, būtina izoliacija. 

  Nuo antradienio dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos į paveiktų valstybių sąrašą įtrauktos Danija, Airija, Graikija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Nepalas.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Vyriausybė atnaujino atvykimo į Lietuvą iš Europos šalių tvarką
  SAM: didesni atlyginimai medikams už COVID-19: pervestos lėšos už birželį
  Didžiausią nerimą epidemiologams kelia židinys Kaune veikiančiame "Adform kiemelyje"
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos