12:05 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (412)

  Pranešime teigiama, kad dujos, kurios bus tiekiamos per "Nord Stream-2", yra būtinos pereinant prie atsinaujinančių energijos šaltinių, nes Vokietija atsisako anglies pramonės ir branduolinės energijos

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Meklenburgo-Pomeranijos žemės ministrė pirmininkė Manuela Schwesig interviu "WirtschaftsWoche" teigė, kad jei Vokietija nesiims atsakomųjų veiksmų po JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2", tai susidurs su nenumatytomis pasekmėmis.

  "Jei ir toliau leisime vykti tokiems trukdžiams, vieną dieną gali paaiškėti, kad tai buvo dar tik gėlytės. Kas gali garantuoti, jog kitas žingsnis nebus nurodymas, kokiais automobiliais mums važiuoti? Tai visiškai nepriimtina", — sakė ji.

  Schwesig pridūrė, kad dujos, kurios bus tiekiamos per "Nord Stream-2", yra būtinos pereinant prie atsinaujinančių energijos šaltinių, nes Vokietija atsisako anglies pramonės ir branduolinės energijos.

  Vamzdžių klotuvas Akademik Čerskij, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Aš aiškiai pasakiau, kad Meklenburgas-Vakarų Pomeranija neatsisakys projekto. Dabar mums reikia aiškaus signalo, kad Vokietija ir Europa neleis savęs šantažuoti šiuo klausimu", — padarė išvadą ji.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Dujotiekio Nord Stream 2 antžeminis doko taškas Liubmine, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (412)

  Dar šia tema

  Atskleistos ES sankcijų Baltarusijai detalės
  Ekspertas: JAV bus nuošalyje padėties Baltarusijoje klausimu
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos