09:17 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (408)

  Anot Vokietijos Zasnico miesto mero, šalis turi įrodyti visam pasauliui, kad jos negalima įbauginti, ir išreiškė viltį, kad dujotiekio statybos bus užbaigtos kuo greičiau, pažymėdamas, kad JAV grasinimai "sukelia didelę sumaištį Europos versle

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Amerikiečių senatorių grasinimai prieš "Nord Stream-2" yra "įžūlumo viršūnė", interviu "Sueddeutsche Zeitung" sakė Vokietijos Zasnico miesto meras Frankas Krachtas.

  Krachtas JAV sankcijas bendrovėms, kurių laivai tiesė dujotiekį, pavadino "pirmuoju įžūlumu".

  "Antrasis įžūlumas — trijų senatorių sankcijų grėsmė įmonėms, kurios yra bet kokiu būdu susijusios su "Nord Stream-2", taip pat atskiriems šių įmonių darbuotojams", — pridūrė jis.

  Anot jo, Vokietija turi įrodyti visam pasauliui, kad jos negalima įbauginti. Taip pat Krachtas išreiškė viltį, kad dujotiekio statybos bus užbaigtos kuo greičiau, pažymėdamas, kad JAV grasinimai "sukelia didelę sumaištį Europos versle.

  Rugpjūčio pradžioje JAV senatorius Tedas Kruzas ir du jo kolegos pagrasino sankcijomis Vokietijos Sassnitz GmbH uostui, esančiam Zasnico mieste, Riugeno saloje. Įstatymų leidėjų laiške nurodoma, kad tęsiant dujotiekio tiesimo darbus, uostas gali susidurti su "finansiniu sunaikinimu".

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (408)

  Dar šia tema

  ES už "Šiaurės srautą-2" — Lietuva prieš ES?
  Gudrus Lietuvos planas: palikti Baltarusiją be elektros ir užsidirbti
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos