17:03 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Pasak Susisiekimo ministerijos vadovo, tikimybė, kad Minskas atsisakys Klaipėdos uosto paslaugų dėl Vilniaus politikos remiant Baltarusijos opoziciją, yra minimali

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Baltarusijos krovinių perkrovimas per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą nebuvo sutrikdytas dėl kaimyninės šalies įmonių streikų, apie tai papasakojo susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

  "Grėsmių arba situacijos į neigiamą pusę pasikeitimų nėra, srautai juda įprasta tvarka, uostas dirba įprastu režimu", — cituoja jį TASS. Pasak ministro, jeigu bus streikavimas, bus neigiamas poveikis ir Baltarusijos ekonomikai, ir čia veiktų ekonominiai dėsniai. "Tai savotiškas garantas, kad srautų mažėjimas iš Baltarusijos į Lietuvą nemažės, yra ilgalaikė sutartis", — tvirtina jis.

  Kaip pažymėjo ministras, tikimybė, kad Minskas atsisakys Klaipėdos uosto paslaugų dėl Vilniaus politikos remiant Baltarusijos opoziciją, yra minimali. "Tikimybė tokių sprendimų yra maža, bet jeigu tai įvyks, yra kiti garantiniai srautai", — sakė Narkevičius.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

  Pirmosiomis dienomis protestai buvo užgniaužti saugumo pajėgų. Prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta daugiau kaip 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys protestuotojai žuvo.

  Tichanovskaja šiuo metu yra Lietuvoje. Buvo pranešta, kad politikė tariamai neturėjo kito pasirinkimo, kaip palikti šalį, jos išvykimą į Lietuvą "organizavo" Baltarusijos valdžia.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (322)

  Dar šia tema

  Latvija uždarys kontrolės punktą pasienyje su Baltarusija
  Lukašenka papasakojo, kaip Tichanovskaja atsidūrė Lietuvoje
  Lukašenka pažadėjo "artimiausiomis dienomis" išspręsti situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  krovinių apyvarta, uostas, Jaroslavas Narkevičius

  Svarbiausios temos