04:45 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad finansavimas šioms įmonėms skirtas iš Ateities ekonomikos DNR plane numatytų lėšų

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Skatinant diegti inovacijas versle bei tobulinti inovatyvius gaminius ir paslaugas, 120 Lietuvoje veikiančių įmonių iš rezervo sąrašo buvo skirtas papildomas 81 mln. eurų finansavimas, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

  Pabrėžiama, kad finansavimas skirtas pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę "Eksperimentas". Finansavimas šioms įmonėms skirtas iš Ateities ekonomikos DNR plane numatytų lėšų.

  "ES investicijų priemonė "Eksperimentas" sulaukė ypač didelio verslo populiarumo. Todėl, atsižvelgdami į verslo poreikį investuoti į mokslinius tyrimus, kuriant inovatyvius produktus, papildomai rezervo sąraše buvusioms gyvybės mokslų srities bei kitoms įmonėms skyrėme daugiau kaip 81 mln. eurų "Ateities ekonomikos DNR plane" numatytų lėšų", — sako ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

  Pažymima, jog pagal Lietuvos regionams skirtą kvietimą lėšų užteko visiems teigiamai įvertintiems projektams.

  Be to, pagal ES investicijų priemonę "Eksperimentas" papildomas finansavimas iš rezervo sąrašo buvo skirtas visoje Lietuvoje veikiančioms gyvybės mokslų įmonėms — finansuotas 21 projektas, kuriam paskirstyta 14,3 mln. eurų. Kituose sektoriuose veikiančioms 99 įmonėms paskirstyta 67,5 mln. eurų.

  Pagal šią priemonę finansuojamos tiek Lietuvos regionuose, tiek visoje Lietuvoje veikiančių bendrovių vykdomos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos, be to, įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama nauja ar plečiama esamos įmonės infrastruktūra. 

  Iš viso pagal priemonę "Eksperimentas" paskirstyta daugiau kaip 151 mln. eurų ES investicijų.

  Dar šia tema

  Ekonomistas: šalyje pastebimas atlyginimų augimas 8,2 %
  Vyriausybė į rudens sesijos darbų programą įtrauks daugiau nei 400 įstatymų projektų
  Tegai:
  inovacijos, pinigai

  Svarbiausios temos