18:20 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Specialistas priminė, kaip vystosi vidaus prekyba kitose koronaviruso paveiktose Europos šalyse

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. "Luminor Lietuva" vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia, kad "dviejų greičių" Europa yra viena didžiausių grėsmių tvariam Lietuvos ekonomikos atsigavimui.

  Savo Facebook puslapyje jis pažymėjo, kad net ir panaikinus karantino priemones, vidaus prekyba nuo krizės itin nukentėjusiose Pietų Europos šalyse negrįžo į prieškrizinį lygį ir, tikėtina, artimiausiu metu negrįš, tad atskirtis tarp Šiaurės ir Pietų išaugs.

  Kartu ekonomistas pabrėžė, kad Vokietijos pramonės produkcija birželio mėnesį vis dar buvo 14 % mažesnė nei prieš metus ir, tikėtina, ilgą laiką negrįš į prieškrizinį lygį dėl sumenkusių eksporto perspektyvų. Jis pažymi, kad Vokietija į savo ekonomiką lieja milžiniškas sumas pinigų, taip bandydama vidaus vartojimu kompensuoti eksporto rinkų nuosmukį, tačiau nuo eksporto itin priklausomai Vokietijos pramonei to nepakaks.

  "Vokietijos pramonės nuosmukis taip pat mažina CRE šalių (pvz. Čekijos, Vengrijos, Slovakijos, Rumunijos) pramonės bei visos ekonomikos augimo potencialą", — rašo ekonomistas.

  Kalbėdamas apie Lietuvą, Mauricas priminė, kad ji yra tarp tų valstybių, kurios krizę pajuto mažiausiai.

  "Lietuvai pasisekė, kad Skandinavijos ir Baltijos šalis krizė palietė tik nežymiai, kas leido mums sukurti mažą ekonomikos stebuklą (priminsiu, kad Lietuvos BVP kritimas 2020 m. II ketv. buvo mažiausias visoje ES). Visgi, norint paversti kritimą (kad ir nežymų) augimu, reikia, kad ir likusios Europos šalys įžengtų į ekonomikos augimo kelią", — apibendrino ekonomistas.

  Koronaviruso pandemija sukėlė naujas finansines krizes, nes daugelis šalių įvedė apribojimus, kurie savo ruožtu paveikė ekonomiką. Šiuo metu Lietuvoje yra kritinė padėtis. Tačiau kai kurie ekspertai mano, kad ekonominis nuosmukis valstybėje bus švelniausias visoje euro zonoje.

  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
  © Sputnik
  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Bus taikoma griežtesnė izoliacijos tvarka komercinius vežimus vykdantiems užsieniečiams
  Rugsėjį Vilniuje prognozuojami mažesni transporto eismo srautai
  Atnaujintas labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašas
  Tegai:
  Europa, Lietuva, koronavirusas, krizė, ekonomika

  Svarbiausios temos