09:31 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad pasinaudoję ES investicijomis, skaitmeninių inovacijų centrai turės daugiau galimybių teikti tvarias ir aukštą pridėtinę vertę kuriančias paslaugas

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Keturiems Lietuvoje veikiantiems skaitmeninių inovacijų centrams paskirstyta 17,7 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerijos spaudos tarnyba.

  Finansavimą gavo UAB "Pažangios inovacijos", VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas ir UAB Uosto verslo centras.

  "Sėkmingai projektus įgyvendinančių skaitmeninių inovacijų centrų sukurta infrastruktūra per artimiausius 5–6 metus galės pasinaudoti daugiau nei 900 įmonių. Tiek pat bendrovių, pasinaudojusių skaitmeninių inovacijų centrų paslaugomis, galės diegti skaitmenines inovacijas. Skaičiuojama, kad įgyvendinant projektus turėtų būti sukurta daugiau nei 1,3 tūkst. naujų gaminių, paslaugų ar procesų prototipų", — pasakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

  Skaitmeninių inovacijų centrai vykdys projektus, kuriuos įgyvendinant bus diegiami infrastruktūros darbai, įsigyjama mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų įrangos bei teikiamos inovacijų konsultacinės, inovacijų paramos ar kitos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros paslaugos.

  Skaitmeninių inovacijų centrai taip pat galės Lietuvos įmonėms teikti kokybiškas paslaugas informacinių technologijų, fotonikos, lazerių, erdvinių duomenų apdorojimo technologijų vystymo, žemės ūkio, išmaniosios gamybos, kosmoso, robotikos, kibernetinio saugumo srityse.

  Pagal priemonę "Skaitmeninių inovacijų centrai" paraiškas galėjo teikti inovacijų grupių koordinatoriai, kurių pagrindinė veikla — teikti paslaugas įmonėms, ketinančioms skaitmeninti ir kurti savo produktus ar technologijas, ateityje plėtojant veiklą su ES partneriais.

  Paraiškas teikusios inovacijų grupės savo projektus priskyrė šiems sumaniosios specializacijos prioritetams: naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų bei informacinių ir ryšių technologijų.

  Lietuvoje šiuo metu yra 18 skaitmeninių inovacijų centrų. Pagrindinė jų veikla — teikti paslaugas Lietuvos verslo ir mokslo institucijoms, diegiančioms naujas technologijas, reikalingas produktams ir procesams skaitmeninti.

  Europos šalių įvertinimas pagal inovacijų ekonomikoje lygį
  © Sputnik
  Europos šalių įvertinimas pagal inovacijų ekonomikoje lygį

  Dar šia tema

  Paskirti papildomi 2 mln. eurų inovatyviems dizaino sprendimams įgyvendinti
  ES vadovai susitarė dėl naujo biudžeto: Lietuvai — apie 14,6 mlrd eurų
  Tegai:
  inovacijos, investicijos, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos