12:01 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Auksas pasirodė esąs pelningiausias turtas koronaviruso pandemijos metu, jo vertė rugpjūčio mėnesį pasiekė istorinį maksimumą

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino strategija supirkinėti auksą, kad sumažintų priklausomybę nuo dolerio, pasirodė pati teisingiausia. Apie tai interviu "Die Welt" pareiškė ekonomikos skyriaus redaktorius Holgeris Cšepicas (Holger Zschäpitz).

  Koronaviruso pandemijos metu būtent auksas pasirodė pats pelningiausias turtas. "Deutsche Welle" duomenimis, nuo sausio iki rugpjūčio jo vertė išaugo nuo 1 500 iki 2 000 dolerių už unciją ir pasiekė istorinį maksimumą.

  "Jei Vladimiras Putinas vadovautų investiciniam fondui, jis dabar būtų didvyris tarp biržininkų, nes kiekvienas iš jų svajoja numatyti tendenciją. Rusijos prezidentui tai pavyko", — teigia leidinio ekspertai.

  Anksčiau, 2015 metais, Holgeris Cšepicas rašė, kad Rusijos vadovas klydo padidindamas aukso dalį Rusijos tarptautiniuose rezervuose ekonominės krizės įkarštyje. Tačiau rugpjūčio 22 dieną ekspertas pripažino, kad pats padarė klaidą prognozėse.

  Anot jo, Vladimiras Putinas tokiu būdu nusprendė sumažinti Rusijos atsargų priklausomybę.

  "Jis sumaniai susidorojo su šia geopolitine užduotimi. Šioje srityje jis elgiasi protingai ir sėkmingai", — padarė išvadą ekspertas.

  Dar šia tema

  Išskirtinės priemonės: Rusija ir Kinija nusigręžė nuo dolerio
  Tyrimas: po karantino kas penktas verslas lieka tik prie internetinės prekybos
  Ekonomistas paskelbė apie "dviejų greičių" Europos grėsmę Lietuvos ekonomikai
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, auksas, Rusija

  Svarbiausios temos