10:15 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Tačiau jis pažymėjo, kad tam tikri sektoriai, tokie kaip atvykstamojo/išvykstamojo turizmo, kenčia, nes dėl neapibrėžtumo ir reikalavimo atvykus iš labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių laikytis privalomo karantino turistų srautai ženkliai krenta.

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Antrosios koronaviruso bangos nereikėtų baimintis, nes jos poveikis ekonomikai bus nepalyginamai menkesnis nei pirmosios, rašo savo Facebook paskyroje "Luminor Lietuva" vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

  "Pavyzdžiui, Izraelyje antroji banga buvo didesnė nei pirmoji, tačiau ekonominis aktyvumas antrosios bangos metu sumažėjo tik nežymiai. Bulgarijoje, kurioje antroji banga taip pat buvo didesnė nei pirmoji, ekonominis aktyvumas visai nesumažėjo", — rašė jis.

  Maurico teigimu, taip yra todėl, kad sveikatos apsaugos sistema būna geriau pasirengusi COVID-19 pandemijai. Pavyzdžiui atliekama daugiau testų, o visuomenė nebepanikuoja taip stipriai, kaip pirmosios viruso bangos metu.

  Be to, valdžios institucijos nebetaiko visuotinio karantino, o vietoje jo skatina gyventojus laikytis fizinio atstumo, dėvėti kaukes.

  Tačiau ekonomistas pažymėjo, kad visgi tam tikri sektoriai, tokie kaip atvykstamojo/išvykstamojo turizmo kenčia, nes dėl išaugusio neapibrėžtumo ir reikalavimo atvykus iš labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių laikytis privalomo karantino turistų srautai ženkliai krenta.

  Bendras per visą epidemijos laikotarpį nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2694, 1785 piliečiai pasveiko, mirčių — 85.

  Šiuo metu izoliuojasi — ne tik su nustatytu koronavirusu, bet ir dėl kontakto su sergančiais, taip pat dėl ​​atvažiavimo iš koronaviruso paveiktų šalių — 3780 žmonių.

  Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 172 įvežtiniai COVID-19 atvejai.

  Respublikoje pastebimai išaugo infekcijos atvejų. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad padėtis pradeda panašėti į buvusią balandį, kai šalyje buvo įvestas karantinas.

  Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesoriaus Mindaugo Stankūno, pirmoji koronaviruso banga niekada nesibaigė Lietuvoje, o dabar galima kalbėti apie antrąjį piką. Taip pat, pasak mokslininko, respublikoje nebus antrosios COVID-19 bangos, tačiau galimi dar keli pikai.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Politikas: anksčiau ar vėliau Latvija turės pagerinti santykius su Rusija
  Statistika: antrąjį ketvirtį Lietuva priėmė 72 proc. mažiau turistų
  Tegai:
  ekonomika, koronavirusas, Žygimantas Mauricas

  Svarbiausios temos