10:23 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (410)

  Misija įvertino bendrą Baltarusijos pasirengimo lygį branduolinės energijos infrastruktūros ir saugos srityse

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuvos valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) pareiškė, kad Baltarusija tariamai neįvykdė Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) rekomendacijų dėl BelAE, o tai gali turėti neigiamos įtakos stoties paleidimui ir tolimesniam jos darbui. Apie tai pranešė įstaigos spaudos tarnyba.

  TATENA paviešino tarptautinės misijos, vykusios nuo vasario 24 iki kovo 4 dienos, ataskaitą. VATESI pranešė, kad joje yra septynios rekomendacijos ir šeši pasiūlymai. Misija įvertino bendrą Baltarusijos pasirengimo lygį branduolinės energijos infrastruktūros ir saugos srityse.

  "Pagal įprastą tarptautinę praktiką, atlikus misiją, yra parengiamas misijos rekomendacijų ir pasiūlymų įgyvendinimo planas, kurio priemonės turi būti įgyvendinamos iki leidimo dėl energijos bloko paleidimo išdavimo. Deja, Baltarusija nei paties rekomendacijų ir pasiūlymų įgyvendinimo plano, nei šio plano vykdymo rezultatų iki Baltarusijos AE pirmojo energijos bloko paleidimo pradžios (leidimo išdavimo) tarptautinei visuomenei nepristatė", — rašoma pranešime.

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam energetiniam blokui.

  Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską dėl "nesaugios statybos" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Nepaisant to, kad branduolinis objektas išlaikė visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus.

  Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai. Taip pat arčiausiai Lietuvos stoties esančių regionų gyventojams dalijamos jodo tabletės "avarijos" atvejui.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (410)

  Dar šia tema

  SAM papildė kalio jodido tablečių atsargas avarijos BelAE atvejui
  Lietuva paragino JAV surengti sąrašą sankcijų, taikytinų Baltarusijos pareigūnams
  Skvernelis padėkojo Latvijai už elektros prekybos su Baltarusija sustabdymą
  Tegai:
  TATENA, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos