03:02 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigiama Prezidentūros pranešime, 2024 metais pasibaigs dabartinė laivo "Independence" nuomos sutartis

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį lankėsi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale, kur kartu su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu ir "Klaipėdos naftos" vadovu Dariumi Šilenskiu aptarė galimybes įsigyti SGD laivą-saugyklą, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Президент Литвы Гитанас Науседа посетил Клайпедский СПГ-терминал
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir "Klaipėdos naftos" vadovas Darius Šilenskis

  Pažymima, kad 2024 metais baigsis dabartinė laivo "Independence" nuomos sutartis.

  Pranešime teigiama, kad 2014 metų pabaigoje pradėjęs veikti terminalas yra vienas pirmųjų Lietuvos energetinę nepriklausomybę sukūrusių projektų.

  Nausėda taip pat atkreipė dėmesį, kad prieš priimant galutinius sprendimus turi būti nuodugniai išanalizuoti visi galimi variantai, įvertintos gamtinių dujų rinkos vystymosi tendencijos ir parinkta labiausiai ekonomiškai pagrįsta alternatyva.

  2014 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" kasmet moka Norvegijai 60 milijonų eurų už nuomą.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Nuo praėjusio pavasario Rusijos degalų kroviniai tapo įprasta praktika. Amerikos SGD, nors Lietuvos valdžia dažnai kalba apie jų pirkimus, per terminalo egzistavimo laiką atplaukė tik keletą kartų.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, nepaisant nuožmios oficialaus Vilniaus retorikos prieš Rusijos Federaciją apskritai ir ypač jos energijos išteklius, rusiškos SGD yra neabejotinai naudingos Lietuvai, ir vietinis verslas tai puikiai supranta, todėl ir toliau jas perka.

  Dar šia tema

  Lietuviams patariama susilaikyti nuo lankymosi renginiuose
  Nausėda paragino kaimynines šalis "skatinti pokyčius" Baltarusijoje
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Energetikos ministerija, Klaipėdos nafta, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos