09:42 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, kilus antrajai COVID-19 bangai ir nepakankamai sparčiai mažinant valdžios sektoriaus deficitą, skola artės prie 60 proc. BVP ribos

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. 2020 metais skolos lygis gali siekti 49,8 proc. BVP, praneša Valstybės kontrolės spaudos tarnyba.

  Be to, prognozuojant ekonomikos atsigavimą 2021 metais, valdžios sektoriaus skola, tikėtina, toliau nuosekliai didės ir 2025 metais sudarys 54,5 proc. BVP, kaip rodo labiausiai tikėtinas (arba bazinis) scenarijus. Be to, kilus antrajai COVID-19 bangai ir nepakankamai sparčiai mažinant valdžios sektoriaus deficitą, skola artės prie 60 proc. BVP ribos. 

  "Atsigaunant ekonomikai, turime ne tik stabilizuoti valdžios sektoriaus skolos didėjimą, bet ir numatyti jos mažėjimo kryptį. Lietuvos ekonomikai patekus į kitą nuosmukį ateityje, gali būti mažiau galimybių vykdyti anticiklinę fiskalinę politiką", — teigia Jurga Rukšėnaitė, Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktorė.

  Galimybės stabilizuoti ir mažinti valdžios sektoriaus skolos lygį priklausys ne tik nuo valdžios sektoriaus balanso, bet ir nuo šalies ekonomikos augimo. 

  Lietuvos, kaip mažos ir atviros ekonomikos, BVP augimas vidutiniu laikotarpiu priklausys nuo vidaus ir išorės rizikos veiksnių, ypač pagrindinių užsienio partnerių prekybos atsigavimo. Tačiau spartesnį ekonomikos augimą lemtų investicijų į aukštesnės pridėtinės vertės veiklas didinimas, struktūrinių, produktyvumą skatinančių reformų vykdymas, todėl itin svarbu viešąsias investicijas nukreipti šia linkme.

  Dar šia tema

  Parako statinė: visuotinė skola siekia 255 trilijonus dolerių
  Žiniasklaida: JAV valstybės skola išaugs iki rekordinio lygio
  Lietuvos Respublikos valstybės skola
  Ekonomistas: Lietuvos valstybės skola 2020 metais išaugs iki 50 % BVP
  Tegai:
  BVP, Valstybės kontrolė (VK)

  Svarbiausios temos