19:25 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Vokietijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Europoje turėtų būti sprendžiami Europos energetikos, užsienio ir prekybos politikos klausimai

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Europa liko neapsaugota nuo Amerikos sankcijų, įskaitant "Nord Stream-2" projektą ir su Irano branduoline programa susijusius klausimus, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas), praneša RIA Novosti.

  "Europa lieka bejėgė, visų pirma, prieš JAV sankcijas — neatsižvelgiant į Irano branduolinę programą ar "Nord Stream-2" projektą", — sakė jis, kalbėdamas Paryžiuje Prancūzijos ambasadoriams Europos šalyse.

  Jis pabrėžė, kad Europoje turėtų būti sprendžiami Europos energetikos, užsienio ir prekybos politikos klausimai.

  "Tam taip pat būtina stiprinti eurą kaip bazinę valiutą, mokėjimo kanalus — kaip INSTEX, ir galiausiai reikia galvoti apie Europos banką, kuriame kotiruotės bus eurais", — sakė ministras.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui. 

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Dar šia tema

  "Štabas jau perskirstomas": ką JAV armija ruošia Rytų Europoje
  Merkel ragina nesieti "Nord Stream-2" su Navalno byla
  Tegai:
  Nord Stream-2, sankcijos, JAV, Europa, Vokietija

  Svarbiausios temos