01:24 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (417)

  Remiantis bendrovės pranešimu, apeliaciniai skundai kompetentingam Lenkijos teismui buvo išsiųsti rugpjūčio 24 dieną

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. "Gazprom" pateikė ieškinį Lenkijos antimonopolinėms institucijoms, kurios apribojo bendrovių galimybę naudotis įrodymais, surinktais atliekant "Nord Stream-2" tyrimą, praneša RIA Novosti.

  Remiantis bendrovės pranešimu, apeliaciniai skundai kompetentingam Lenkijos teismui buvo išsiųsti rugpjūčio 24 dieną.

  Angela Merkel
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Praėjusį pavasarį Lenkijos konkurencijos ir vartotojų apsaugos tarnyba (UOKiK) apkaltino "Gazprom" ir penkis bendrovės "Nord Stream-2" projekto partnerius ("OMV", "Wintershall", "Shell", "Uniper" ir "Engie") pažeidžiant antimonopolinius respublikos įstatymus dėl dujotiekio statybos finansavimo.

  Lapkritį už informacijos nepateikimą apie šią bylą reguliavimo institucija prancūzų "Engie" skyrė 172 mln. zlotų (apie 45 mln. dolerių) baudą.

  Šių metų pradžioje UOKiK taip pat kreipėsi į "Gazprom" su prašymu pateikti naują informaciją proceso metu, o Rusijos bendrovė atsakydama paprašė pagrįsti tokį prašymą.

  Dėl šios priežasties reguliavimo institucija nusprendė skirti "Gazprom" 50 milijonų eurų baudą už atsisakymą bendradarbiauti. Tai yra maksimali sankcija, kurią tokiu atveju numato šalies įstatymai.

  Savo ruožtu "Gazprom" pažymėjo, kad UOKiK prašoma informacija nebuvo susijusi su antimonopolinio tyrimo objektu.

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui. 

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (417)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys naikina tiltus su Baltarusija: laimės Vokietija
  Lietuvoje duona ir grūdai — pigiausi Baltijos šalyse
  Tegai:
  Lenkija, Nord Stream-2, Gazprom

  Svarbiausios temos