12:03 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Esant tokiai situacijai, Lietuva turės pusiau uždaryti Klaipėdos uostą. Tuo tarpu Latvija neturėtų pasikliauti baltarusių kroviniais, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Lietuvos sankcijos Baltarusijos prezidento ir tam tikrų pareigūnų atžvilgiu neigiamai paveiks Klaipėdos uosto darbą, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius.

  Lietuva, Latvija ir Estija pirmadienį paskelbė apie sankcijas maždaug 30 Baltarusijos pareigūnų, įskaitant Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

  Lietuvos migracijos departamentas šiuos žmones jau įtraukė į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į respubliką, sąrašą. Ateityje šis sąrašas gali būti išplėstas.

  Ekspertas Nikolajus Meževičius pažymėjo, kad Baltijos šalys ir Lenkija užsiima savirefleksija, aptarinėdamos situaciją Baltarusijoje. Be to, jei Varšuva turi laimėjimų ekonomikoje, tai Lietuvos ir Latvijos atveju tokių pasiekimų nėra, galima palyginti tik su Bulgarija, pridūrė ekspertas.

  "Ši refleksija — tai būdas pakelti savo prestižą rinkėjų akyse. Primenu, kad tai visos formalios demokratijos šalys ir kartkartėmis ten rengiami cirko pasirodymai su pavadinimu rinkimai. Todėl į tai reikėtų žiūrėti filosofiškai. Kaip sakė mano velionė močiutė, tik kad nebūtų karo. Nemanau, kad Lietuva be NATO sankcijos yra pasirengusi paskelbti karą Baltarusijai. Visi kiti beprotiški sprendimai — tai šūvis sau į koją. Lietuva pusiau uždarys Klaipėdos uostą, Latvija tuo metu negaus krovinių, kroviniai po kančių, derybų, ginčų iki užkimimo dėl tarifų nukeliaus į Ust-Lugą", — pasakė jis.

  Rinkimai Baltarusijoje

  Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo dabartinis prezidentas Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija teigia, kad rinkimus laimėjo Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos liovėsi vaikyti mitingų dalyvius ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — per 120 teisėsaugos pareigūnų. Remiantis oficialiais duomenimis, trys protestuotojai mirė.

  Dar šia tema

  Latvija ir Estija uždraudė Lukašenkai atvykti į šalį
  Latvijos parlamentaras paragino derėtis "nekenčiama rusų kalba"
  Lukašenka nurodė perorientuoti visus prekių srautus iš Lietuvos uostų
  Milijardai dolerių: ekspertas įvertino Lietuvos nuostolius dėl Baltarusijos krovinių
  "Lukašenka niekada neatleis": Lietuva gali prarasti "ekonomikos dievą"
  Tegai:
  Latvija, krovinių vežimas, Klaipėdos uostas, Rusija, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos