18:37 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Terminalą eksploatuojančios bendrovės tvarkaraštyje nurodoma, kad Lietuva turi gauti 140 tūkstančių kubinių metrų kuro

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko paskutinis rugpjūtį suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys. Tai rodo "Marinetraffic.com" laivų sekimo duomenys.

  Laivas "Arctic Aurora" praėjusios savaitės pradžioje paliko Norvegijos Melkojos uostą ir jau pasiekė Klaipėdos pakrantę. Šiuo metu tanklaivis yra prišvartuotas SGD terminale.

  Pagal bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką laivas turi pristatyti 140 tūkstančių kubinių metrų kuro.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuva gavo SGD krovinį Lenkijos naftos ir dujų bendrovei "PGNGiG", kuri balandžio mėnesį tapo pagrindine Klaipėdos SGD paskirstymo stoties vartotoja.

  Lietuva savo suskystintų gamtinių dujų terminalą pastatė 2014 metais. Respublikos valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai kainuoja brangiai: KN kasmet už nuomą Norvegijai sumoka 60 milijonų eurų.

  SGD kroviniai į Lietuvą dažniausiai atvyksta iš Rusijos ir Norvegijos. JAV SGD partijos, nors apie jų pirkimą dažnai sako Lietuvos valdžios institucijos, per visą terminalo egzistavimą buvo tik kelios.

  Kaip ne kartą pastebėjo ekspertai, nepaisant įnirtingos oficialaus Vilniaus retorikos prieš Rusijos Federaciją ir jos energijos išteklius, Rusijos SGD neabejotinai naudingos Lietuvai ir vietinis verslas tai puikiai supranta, todėl ir toliau jas perka.

  Dar šia tema

  Penktasis elementas SGD: kaip Vakarai gavo gumbų dujų apyvartoje
  Ekspertas: Lietuvos verslas naudojasi palankiais Rusijos SGD pasiūlymais
  Į Klaipėdos SGD terminalą užsakytas didelis krovinių kiekis
  Klaipėdos SGD stotis atlieka kompleksinių SGD paslaugų teikimo funkciją
  Sferiniai tankai ir rusiški beržai: Rusija ir Vakarai mokosi statyti SGD laivus
  Tegai:
  SGD, Lietuva

  Svarbiausios temos