07:37 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (433)

  Anot jo, "tokie pareiškimai, žinoma, yra įžūlūs, jie parodo visišką JAV nepagarbą savo sąjungininkams"

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Vienašalės JAV sankcijos prieš "Nord Stream-2" yra neteisėtos, tai yra nesąžiningos konkurencijos metodai, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  Kaip ministras pabrėžė kalbėdamas su MGIMO studentais, visos vienašališkos sankcijos yra neteisėtos, tik JT Saugumo Tarybos inicijuotos sankcijos yra teisėtos.

  "Visa kita yra bandymas pakenkti tarptautinei teisei, pakirsti JT Chartijos principus", — sakė jis.

  "Kalbant apie "Nord Stream-2", nesąžiningos konkurencijos metodai taikomi gana atvirai. Amerikiečiai atvirai skelbia, kad "Nord Stream-2" turi būti sustabdytas, nes pažeidžia Europos energetinį saugumą. Ir siekdama energetinio saugumo, Europa turi pirkti suskystintas gamtines dujas iš Jungtinių Valstijų. Tam reikės išleisti daug daugiau, nei kainuos dujos, kurios naujaisiais vamzdynais tekės į Europos žemyną", — sakė jis.

  Anot jo, "tokie pareiškimai, žinoma, yra įžūlūs, jie parodo visišką JAV nepagarbą savo sąjungininkams".

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui. 

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (433)

  Dar šia tema

  Baltarusijai priimtas sankcijų paketas — tai tik pradžia, pareiškė Linkevičius
  Ekspertas: dėl beprotiškų Lietuvos sprendimų Baltarusijos tranzitas atiteks Rusijai
  Tegai:
  JAV, sankcijos, Nord Stream-2, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos