09:32 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (409)

  Taip pat jis pridūrė, kad Vokietija dėl energijos tiekimo privalo pati priimti tinkamus sprendimus

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Vokietija derasi su Jungtinėmis Valstijomis dėl sankcijų prieš "Nord Stream-2", tačiau savarankiškai spręs energijos tiekimo klausimus, spaudos konferencijoje Berlyne sakė užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas), praneša RIA Novosti.

  "Šiuo klausimu pasakysiu tai, ką visada sakau. Mes nemanome, kad tokios ekstrateritorinės sankcijos atitinka tarptautinę teisę. Aš tai taip pat pareiškiau tiesioginiame dialoge su savo kolega Maiku Popėjumi. Šiuo atžvilgiu mes deramės su Vašingtono administracija ir tai išlieka mūsų pozicija", — sakė Masas ir pridūrė, kad "mes patys Vokietijoje privalome priimti sprendimus ir dėl energijos tiekimo".

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

  Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui.  

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (409)

  Dar šia tema

  Baidenas apkaltino Trampą "paklusnumu" Rusijai
  JAV paskelbė apie bendrų šaudymo pratybų pradžią Estijoje
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos