11:23 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Baltarusijos prezidentas Lukašenka antradienį pažymėjo, kad Baltarusija gali uždaryti sienas netoli Bresto ir Gardino, reaguodama į bendras Baltijos šalių sankcijas Minskui ir taip blokuodama prekybos kelius į rytus

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Sienų uždarymas tarptautinių krovinių vežėjams, apie kurio galimybę pranešė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, pirmiausia padarys ekonominės žalos pačiai šaliai. Tokį įvykių raidos vertinimą antradienį pateikė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, praneša "TASS".

  "Baltarusijos ekonomika yra ties visiško kolapso riba šiuo metu. Ten iš tiesų didelė krizinė situacija, ir viską, ką jie kalba arba daro, turėtų labai apgalvoti, nes viskas apsivers bumerangu jiems patiems pirmiausia. Galbūt kitiems irgi bus žala padaryta, bet gerokai didesnė žala šaliai, kuri tikrai išgyvena ypatingą krizę", — teigė jis.

  Šiuo atveju, kaip pažymėjo ministras, tai "ne tik politinė, bet ir ekonominė žala". "Todėl tai, kas kalbama, ir tai, kas įgyvendinama praktikoje, kaip rodo patirtis, ne visada sutampa", — sakė Linkevičius.

  Baltarusijos prezidentas Lukašenka antradienį pažymėjo, kad Baltarusija gali uždaryti sienas netoli Bresto ir Gardino, reaguodama į bendras Baltijos šalių sankcijas Minskui ir taip blokuodama prekybos kelius į rytus.

  Praėjusią savaitę Lukašenka taip pat nurodė vyriausybei pateikti siūlymus dėl prekybos srautų perorientavimo iš Lietuvos uosto į kitus maršrutus. Tai, jo nuomone, supurtys šalis, grasinančias Baltarusijai sankcijomis.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (363)

  Dar šia tema

  Lavrovas įvardijo būdą, kaip išspręsti situaciją Baltarusijoje
  Lietuva gali išplėsti sankcijas Baltarusijai
  Tegai:
  ekonomika, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos