15:42 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (160)

  Žemės ūkio ministro teigimu, pandemijos ar kitų panašių globalių įvykių metu būtina veikti kaip vienai rinkai, o ne atskirai

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Antradienį nuotoliniu būdu įvykusiame ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos neformaliame susitikime aptarta šalių patirtis koronaviruso krizės metu, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Pabrėžiama, kad ES šalių žemės ūkio ministrai diskutavo, ką reikėtų pakeisti, kad maisto tiekimo grandinė būtų atsparesnė krizėms ateityje, taip pat aptarė žemės ūkio ir maisto produktų ženklinimo, taip pat su gyvūnų gerove susijusiais klausimus.

  "Ištikus krizėms labai svarbu, kad esamos rinkos reguliavimo priemonės būtų pradėtos taikyti nedelsiant ir krizės pasekmės būtų kuo mažesnės", — veiksmų koordinavimo svarbą pabrėžė žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

  Jo teigimu, pandemijos ar kitų panašių globalių įvykių metu būtina veikti kaip vienai rinkai, o ne atskirai.

  Pažymima, kad Lietuva pasisako už papildomą išsamų, suprantamą ir nediskriminuojantį kilmės šalies ar regionų produktų ženklinimą, taip pat už maisto produktų ženklinimo specialiu gyvūnų gerovės ženklu įteisinimą Europos Sąjungos lygiu.

  Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 2929 koronaviruso atvejai, koronavirusu tebeserga 973 asmenys, 1857 pasveiko. NVSC duomenimis, šiuo metu nuo koronaviruso ligoninėse gydomi 53 žmonės, septyni iš jų — reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma trims koronavirusu infekuotiems žmonėms, su deguonies kaukėmis gydomi 23 asmenys.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (160)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Minskas gali įvesti Lietuvos valdininkams atsakomąsias sankcijas
  Ekspertas įvertino Rusijos uostų pasirengimą priimti papildomus krovinius iš Baltarusijos
  Tegai:
  Žemės ūkio ministerija (ŽUM), ES

  Svarbiausios temos