20:08 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pabrėžiama pranešime, projekte numatyta, jog jūrinio vėjo energetikos aukcionas įvyks 2023 metais

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Parengtas ir teikiamas Vyriausybei derinti įstatymo projektų paketas, kuriuo siekiama sukurti aiškią ir skaidrią reguliacinę aplinką vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtrai, praneša Energetikos ministerija.

  Pabrėžiama, kad projekte numatyta, jog jūrinio vėjo energetikos aukcionas įvyks 2023 metais.

  Šis projektas parengtas atsižvelgiant į darbo grupės, kurioje dalyvavo valstybės institucijų atstovai ir socialiniai partneriai, rekomendacijas. Įstatymo projektas yra plačiai aptartas ir išdiskutuotas su visomis suinteresuotomis pusėmis.

  "Atsižvelgiant į didžiausią vėjo energetikoje turinčių Europos Sąjungos šalių patirtį ir į darbo grupės rekomendacijas, parengti teisės aktai, kurie sukurs aiškią ir skaidrią reguliacinę aplinką vėjo energetikos jūroje plėtrai, užtikrins vienodas konkurencines sąlygas visiems konkurso dalyviams. Jūrinio vėjo Baltijos jūroje plėtrai Energetikos ministerija nuosekliai rengiasi jau keletą metų — pradedant galimybių studija jūrinio vėjo Baltijos jūroje potencialui įvertinti ir proceso užbaigimu atviru tarptautiniu aukcionu, kuris įvyks 2023 metais", — teigė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Pažymima, kad atsižvelgiant į didžiausią jūrinio vėjo energetikos patirtį turinčių šalių — Nyderlandų, Danijos, Vokietijos — praktiką, numatoma, jog už perdavimo tinklų įrengimą, prijungiant jūrinėje dalyje esančias elektrines, atsakomybė būtų suteikiama elektros perdavimo sistemos operatoriui.

  Šiame įstatyme bus įtvirtintas paramos modelis vėjo energetikai jūroje ir jo nustatymo principai. 

  Darbo grupės rekomendacijų pagrindu parengtai vėjo energetikos Baltijos jūroje koncepcijai šių metų birželio mėnesį jau pritarė Vyriausybė. Taip pat buvo pritarta 700 MW vėjo elektrinių plėtojimui iki 2030 m., tam numatant ir konkrečią teritoriją Baltijos jūroje.

  Jūrinio vėjo energetikos plėtra numatyta įgyvendinant Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje (NENS) ir Nacionaliniame energetikos ir klimato srities (NEKS) veiksmų plane numatytus atsinaujinančios energetikos tikslus. 

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino Rusijos uostų pasirengimą priimti papildomus krovinius iš Baltarusijos
  ES šalių žemės ūkio ministrai aptarė koronaviruso krizės patirtis
  Tegai:
  Baltijos jūra, vėjo energija

  Svarbiausios temos