09:32 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Trumpuoju laikotarpiu Baltijos šalių sprendimas dėl Astravo AE neturės stipraus poveikio nei vienai, nei kitai pusei, tačiau ateityje situacija gali pasikeisti, sakė ekspertas Sergejus Kondratjevas

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija susitarė nutraukti prekybą elektros energija su Baltarusija po to, kai Astrave bus paleista BelAE. Tam bus naudojama elektros kilmės sertifikatų sistema.

  Tuo tarpu Rusijos ir Latvijos kryptimi sumažės prekybos elektros energija apimtis, o Rusijos ir Lietuvos — nesikeis.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad trumpuoju laikotarpiu prekybos elektros energija tarp Baltijos ir Baltarusijos draudimas nėra kritinis nė vienai pusei. Pasak jo, Baltijos šalys gali gauti elektrą iš Šiaurės Europos.

  "Baltarusijai Baltijos rinka yra svarbi, o pradėjus veikti Baltarusijos AE, jos svarba gali padidėti, tačiau tai nėra kritinė rinka, kurios uždarymas gali sukelti rimtų pasekmių Baltarusijos energetikai. Todėl manau, kad per tokį trumpą kelių mėnesių laikotarpį tai viskas — daugiau toks deklaratyvus pareiškimas", — sakė jis.

  Kondratjevas mano, kad jei Baltijos valstybėms pavyks visapusiškai uždrausti prekybą elektra su Minsku, tai gali turėti rimtesnį poveikį, tačiau "Baltijos trikampyje" taip pat yra pakankamai prieštaravimų.

  "Lietuva yra pagrindinis baltarusiškų prekių tranzito kelias, o Baltarusija jau paskelbė norinti įvairinti šias atsargas, o galbūt dalis prekių bus išsiųstos į Latviją. Ir šiuo atveju mes suprantame, kad paprastai tokie susitarimai, derybos yra paketinio pobūdžio", — sakė jis. 

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Dar šia tema

  Lietuva prašo JAV dalyvauti sprendžiant Astravo AE klausimą
  Lietuva rengia notą Baltarusijai dėl Astravo AE
  Lietuvos ir Estijos prezidentai papasakojo, kam Rusijai reikalinga Astravo AE
  Tegai:
  Baltijos šalys, Astravo AE

  Svarbiausios temos