17:27 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos deputatas teigia, kad Lietuva turi būti rūpestinga savo senjorams

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamento pateiktais duomenimis, pernai žemiau santykinio skurdo ribos gyveno 64 procentai pensininkų, kurie gyvena vieni, savo Facebook paskyroje rašo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos deputatas Laurynas Kasčiūnas.

  Jis teigia, kad Statistikos departamento duomenys patvirtina, jog žemiau skurdo ribos gyvenantys asmenys vien savo būsto išlaikymui skiria trečdalį visų savo pajamų.

  "Nors spręsti šią itin opią problemą Vyriausybė ir buvo įsipareigojusi, tačiau nieko esmingai iki šiol taip ir nepadaryta, o egzistuojanti paramos sistema yra iškreipta, neteisinga ir dėl to nukenčia daugybė senjorų, kurie toliau palikti vieni su skurdu", — rašo jis.

  Kasčiūno teigimu, kartu su kolege Gintare Skaiste buvo kreiptasi į premjerą Saulių Skvernelį ne tik primenant jo vadovaujamos Vyriausybės įsipareigojimus vienišiems senjorams, bet ir nurodant, kad ministrų kabinetas turi keisti savo požiūrį ir imtis sprendimų.

  Kasčiūnas teigia, kad šių įsipareigojimų ne tik nesiimta, bet dar ir trukdoma juos įgyvendinti.

  "Dar praėjusių metų pabaigoje su kolege registravome įstatymo projektą, siūlantį padidinti našlių pensijų dydį nuo 26 eurų iki 42 eurų ir išplėsti tokių pensijų gavėjų ratą — mokėti jas ne tik našliams, bet ir niekada santuokos nesudariusiems bei išsiskyrusiems pensininkams", — rašo TS-LKD deputatas.

  Pabrėžiama, kad nors po pateikimo Seimas šiai iniciatyvai pritarė, tačiau savo ruožtu Vyriausybė pateikė neigiamą išvadą ir projektas sustojo, o tai yra nepriimtina.

  Kasčiūno nuomone, dėl COVID-19 epidemijos ekonomika patyrė didelių problemų ir valstybė įgyvendina ekonomikos gaivinimo planą, kuriam skirti 5 milijardai eurų.

  Tačiau minėtame plane yra ir daug abejotinų projektų. Jis mano, kad valstybė ne tik pajėgi surasti vienišiems senjorams 90 milijonų eurų, bet ir privalo tai padaryti nedelsiant.

  Jo teigimu, Lietuva turi būti rūpestinga savo senjorams.

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimas sudarė delegaciją vykti į Baltarusiją
  KT nutarimą dėl Rudėnaitės atleidimo pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai
  Tegai:
  ekonomika, skurdas, Saulius Skvernelis, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos