00:56 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Latvijos ekonomikai būtų naudinga perimti baltarusių krovinius iš Lietuvos, tačiau Ryga nėra savarankiška valstybė, mano ekspertas Bogdanas Bezpalka

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Asmeninės sankcijos iš tiesų neturi didelės įtakos ekonomikai, interviu Sputnik Lietuva sakė Tarptautinių santykių tarybos prie Rusijos Federacijos prezidento narys Bogdanas Bezpalka.

  Jo manymu, ribojamosios priemonės taps reikšmingu veiksniu, jei jos bus susijusios su Baltarusijos krovinių tranzitu.

  "Bet čia iš tikrųjų kyla klausimas, kad Latvija yra labai nesavarankiška valstybė... Ji nedidelė, ekonomiškai silpna, politiškai taip pat nėra savarankiška... Jei Latvijai bus daromas pakankamai stiprus spaudimas su tikslu ją priversti atsisakyti tranzito, ji atsisakys tranzito, nors Latvijos ekonomikai ir valstybei, žinoma, dabar būtų labai patogu perimti tranzitą, kurį iš Lietuvos būtų galima nesunkiai įvykdyti per Latvijos uostus", — sakė jis.

  Trečiadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus pareiškė, kad šalis parengė pasiūlymą dėl Minsko asimetrinių sankcijų taikymo Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams. Anot jo, jei kitos šalys Baltarusijai įves ribojamąsias priemones, respublika "priims tinkamus sprendimus ir pateiks tinkamą atsakymą".

  Anksčiau Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, draudžiantį įvažiuoti į šalį 30 Baltarusijos piliečių, įskaitant valstybės vadovą Aleksandrą Lukašenką. Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė panašias sankcijas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Dar šia tema

  Lukašenka kaltina Lietuvą organizuojant protesto akcijas Baltarusijoje
  Lukašenka patarė Lietuvai rūpintis savo, o ne Baltarusijos problemomis
  Rinkimų nebus. Kada Lukašenka pažadėjo išeiti
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, tranzitas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos