08:52 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė šiam projektui ir jam finansuoti numatoma 3,7 mln. eurų

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Siekiant gerinti verslo sąlygas Šiauliuose į miesto pramoninę zoną numatoma nutiesti geležinkelio atšaką užtikrinant jungtį su šalies geležinkelių tinklu, praneša Susisiekimo ministerija.

  Pažymima, kad įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė šiam projektui ir jam finansuoti numato skirti 3,7 mln. eurų.

  "Gera susisiekimo infrastruktūra dažnai tampa lemiamu veiksniu, investuotojams renkantis įmonės steigimo vietą. Tai taupo jų lėšas ir laiką, leidžia sparčiau statyti reikiamus gamybos ar logistikos objektus, didina investicinių projektų grąžą. Numatoma geležinkelių infrastruktūros plėtra Šiaulių pramoninėje zonoje yra vienas iš svarbių projektų, skirtų skatinti investicijas ir darbo vietų kūrimą Lietuvos regionuose", — teigia susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

  Pabrėžiama, kad geležinkelių infrastruktūros plėtros projektas pagerins investicines sąlygas Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir Šiaulių pramoniniame parke. 

  Tuo pačiu tikimasi, kad tai paskatins ekonominį aktyvumą regione ir sudarys sąlygas kurti daugiau kokybiškų, gerai apmokamų darbo vietų Šiaulių regiono gyventojams.

  Pažymima, kad įgyvendinant šį projektą, į Šiaulių miesto pramoninę zoną numatoma nutiesti 2,94 km geležinkelio atšakų, iš jų pirmame etape — 1,97 km ilgio atšaką į Šiaulių pramoninį parką ir antrame etape — 0,97 km atšaką į Šiaulių LEZ.

  "Taip pat numatoma įrengti apie 25 tūkst. kv. m ploto krovos aikštelę su dviem geležinkelio atšakomis (po 0,6 km). Bendras pramoninės zonos plotas, kuriame pagerės investavimo sąlygos, siekia 172 ha", — teigiama pranešime.

  Teigiama, jog šiuo metu jau parengtas pirmojo etapo geležinkelio atšakos techninis projektas, spalį planuojama paskelbti rangos darbų pirkimą. Šio etapo darbus numatoma atlikti iki 2021 metų pabaigos.

  Dar šia tema

  Nuomonė: Baltijos šalyse yra pakankamai prieštaravimų dėl Baltarusijos
  Kasčiūnas priminė Skverneliui jo pažadą atkreipti dėmesį į senjorų skurdą
  Tegai:
  pramonė, Šiauliai, geležinkelis

  Svarbiausios temos