10:31 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (406)

  Anot viceministro, ekonomika dar "sustatys viską į savo vietas" Baltarusijos bendradarbiavimo dėl energijos eksporto ir jo atsisakiusiųjų klausimu

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Pirmosios Baltarusijos atominės elektrinės elektros energijos kilovatvalandės bus pagamintos iki 2020 metų lapkričio mėnesio, interviu "Belarus segodnia" sakė Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas.

  Anot Michadiuko, darbai atliekami neskubant, nes saugumas — pagrindinis prioritetas. Taip pat vyksta paruošiamieji darbai, kad reaktoriaus galią būtų galima pakelti iki minimalaus kontroliuojamo lygio.

  "Kitas etapas — energetinis paleidimas ir pirmojo reaktoriaus prijungimas prie šalies energetikos sistemos. Planuojama, jog pirmąsias kilovatvalandes BelAE pagamins lapkritį", — pasakojo viceministras.

  Michadiukas taip pat teigė, kad lygiagrečiai ruošiamasi BelAE integravimui į šalies energetinę sistemą. Vyksta 800 megavatų galios labai manevringų pikinio rezervo šaltinių ir 916 megavatų galios gamybos pajėgumų didžiosiose elektrinėse statyba.

  Viceministras taip pat pažymėjo, kad visi Lietuvos priekaištai dėl BelAE saugos reikalavimų neatitikimo iš tikrųjų yra politiniai ir veikia kaip priemonė padėčiai pabloginti.

  "Mes ne kartą siūlėme Lietuvai atvirą ir išsamų dialogą klausimais, kuriuos ji turi dėl BelAE saugumo srities. Pateikėme visą reikalingą informaciją, atsakėme į klausimus. Tačiau konstruktyvios sąveikos taip ir nepavyko pasiekti", — sakė Michadiukas.

  Viceministras taip pat pažymėjo, kad pradėjus eksploatuoti atominę elektrinę, Baltarusijos elektra taps dar konkurencingesnė užsienio rinkose. Šiuo metu svarstomi įvairūs variantai dėl eksporto, vyksta tinkamos derybos su potencialiais partneriais, tačiau dar per anksti kalbėti apie detales, pridūrė politikas.

  "Ekonomika laikui bėgant sustatys viską pagal savo įstatymus. Tai yra aukščiau politinių ambicijų", — sakė jis.

  Lietuva nuo pat BelAE ties Astravo statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tačiau branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiais Lietuvos rūpesčiais dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (406)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys naikina tiltus su Baltarusija: laimės Vokietija
  Pradėjus veikti Astravo AE, Baltijos šalys nustos prekiauti elektra su Baltarusija
  Įvardyta, kaip vilniečiams bus išdalintos kalio jodido tabletės BelAE avarijos atveju
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo AE

  Svarbiausios temos