23:57 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Anksčiau Vokietijos Bundesvero laboratorijos ekspertai pareiškė, kad Berlyne gydomas Navalnas buvo "apnuodytas" "Novičiok" grupės medžiaga

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Austrijos užsienio reikalų ministras Aleksandras Šalenbergas (Alexander Schallenberg) pareiškė, kad sprendimai dėl "Nord Stream-2", atsižvelgiant į situaciją su tinklaraštininku Aleksejumi Navalniu, turėtų būti priimami protingai, nereikėtų "visko suversti į vieną krūvą", praneša RIA Novosti.

  "Turime saugotis visko suplakimo į vieną krūvą. Anksčiau mums pavyko nubrėžti ribą, jei kalbėtume apie situaciją su Krymu ir Rytų Ukrainoje. Mes visada rodėme tikslią reakciją į bet kokius mums nepriimtinus Maskvos veiksmus. Be abejo, vyks diskusija, bet, manau, į tai reikėtų žiūrėti cum grano salis [lot. "su druskos grūdeliu, protingai" — Sputnik]", — interviu leidiniui "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pareiškė Šalenbergas.

  Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad "Nord Stream-2" turėtų būti užbaigtas statyti, ir nederėtų sieti šio klausimo su Navalno byla.

  Vokietijos ministrų kabinetas trečiadienį pranešė, kad Bundesvero laboratorijos specialistai nustatė, jog Berlyne gydomas Navalnas buvo "apnuodytas" nuodingų medžiagų grupės "Novičiok" substancija. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas RIA Novosti pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas apie Navalno "apnuodijimą" "Novičiok" medžiaga, Rusija tokių duomenų neturi. Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama Vokietijos pareiškimą, pažymėjo, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į Rusijos generalinės prokuratūros užklausą dėl Navalno situacijos.

  Angela Merkel
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Rusijos ambasadorius Vokietijoje Sergejus Nečajevas trečiadienį lankėsi Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje dėl naujų aplinkybių Navalno byloje. Rusijos diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad Nečajevas buvo "informuotas apie Vokietijos Federacinės Respublikos federalinės vyriausybės pareiškimo turinį", tačiau "jokios esminės faktinės medžiagos ambasadoriui nebuvo perduota".

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova vėliau patvirtino, kad "Rusija negavo jokios medžiagos — nei anksčiau užduotais klausimais, kuriuos suformulavo Generalinė prokuratūra, nei anksčiau išsiųstais Rusijos medikų laiškais, nei tais pareiškimais, kuriuos Vokietija paskelbė trečiadienį".

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Dar šia tema

  Merkel ragina nesieti "Nord Stream-2" su Navalno byla
  Lavrovas sukritikavo JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Masas papasakojo apie Vokietijos poziciją dėl "Nord Stream-2"  
  "Nord Stream-2" nėra susijęs su Navalnu, mano Bavarijos premjeras
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Austrija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos