01:15 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Paskutinį suskystintų gamtinių dujų krovinį Lietuva gavo praėjusį mėnesį iš Norvegijos laivo "Arctic Aurora"

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Į Lietuvą šeštadienį atplaukė pirmasis Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys per rugsėjį.

  Portalo "Marinetraffic" duomenimis, SGD vežėjas "Coral Favia", kuriuo dažnai atgabenama Rusijos SGD krovinius į Baltijos šalį, trečiadienio vakarą išplaukė iš Vysocko uostoą ir, naujausiais duomenimis, ankstų šeštadienio rytą atplaukė į Klaipėdos uostą.

  Kokį SGD kiekį pristatė į Lietuvą nepranešama. Visus ankstesnius kartus, kaip pranešė Sputnik Lietuva, šis laivas iš Vysocko, kur yra "Novatek" SGD gamykla, atgabeno po dešimt tūkstančių kubinių metrų SGD.

  Praėjusį mėnesį Lietuva gavo paskutinį suskystintų gamtinių dujų krovinį iš Norvegijos. Laivas "Arctic Aurora", sprendžiant pagal SGD terminalo operatoriaus- bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką, laivas turėjo pristatyti 140 000 kubinių metrų suskystintų gamtinių dujų.

  Lietuva nuosavą SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai apsieina brangiai: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų už jo nuomą. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Rusiško kuro tiekimai tapo reguliarūs nuo praėjusių metų pavasario. Kalbant apie amerikietiškas SGD, apie kurių pirkimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, tai per Klaipėdos terminalo egzistavimo laiką buvo tik keletas jų partijos.

  Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio energetinio saugumo fondo vyriausiasis analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Lietuva niekada neturėjo ilgalaikių sutarčių su JAV, juolab kad šalis iš pradžių nebuvo laikoma pagrindine tiekėja.

  Dar šia tema

  Latvija atsisako Baltarusijos elektros — Lietuvai pavyko?
  Dujotiekio GIPL projektas beveik pasiekė pusiaukelę
  Lietuva pagaliau taps nepriklausoma. Nuo Baltarusijos krovinių ir milijonų eurų 
  Tegai:
  Lietuva, SGD, Rusija

  Svarbiausios temos