03:32 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (202)

  Norint pradėti laisvosios prekybos susitarimą tarp Didžiosios Britanijos ir ES 2021 metais, susitarimas turi būti pasiektas iki spalio 15 dieną numatyto Europos Tarybos posėdžio

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. JK ir ES iki spalio 15 dienos turi susitarti dėl "Brexit" prekybos susitarimo, kitaip sandoris nebus sudarytas ir būsimų prekybos santykių tarp šalių scenarijus bus įtemptas. Rašo RIA Novosti autorė Natalija Kopilova.

  Tai teigiama Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Džonsono pareiškime prieš paskutinį Londono ir Briuselio derybų etapą, kuris prasideda pirmadienį Didžiosios Britanijos sostinėje.

  Norint pradėti laisvosios prekybos susitarimą tarp Didžiosios Britanijos ir ES 2021 metais, susitarimas turi būti pasiektas iki spalio 15 dieną numatyto Europos Tarybos posėdžio.

  "Jei iki to laiko negalime susitarti, tada nemanau, kad tarp mūsų bus laisvosios prekybos susitarimas, ir mes turime tai priimti  ir eiti toliau", — sakė Džonsonas.

  Nepavykus susitarti, JK ir ES prekybos santykiai nuo 2021 metų sausio 1 dienos bus tęsiami pagal ES ir Australijos galiojantį susitarimą.

  "Noriu visiškai aiškiai pasakyti, kad, kaip sakėme nuo pat pradžių, tai būtų geras rezultatas JK", — pridūrė jis.

  Premjeras pabrėžė, kad JK vyriausybės prioritetas yra kontroliuoti savo įstatymus, reglamentus ir žuvininkystę: "Turėsime laisvę prekiauti su visomis pasaulio šalimis. Dėl to klestėsime".

  Tačiau kartu Didžioji Britanija neatsisako tęsti bendradarbiavimo su ES diskusijų po nesėkmingų derybų. "Mes būsime pasirengę rasti pagrįstų sprendimų praktiniais klausimais, tokiais kaip skrydžiai, krovinių gabenimas ar mokslinis bendradarbiavimas, jei to pageidauja ES. Mūsų durys niekada neuždaromos ir mes prekiausime kaip draugai ir partneriai, tačiau be laisvosios prekybos susitarimo", — paaiškino jis.

  Europos Sąjungos vėliava
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Didžiosios Britanijos valdžia ketina "sunkiai dirbti" derėdamasi dėl prekybos susitarimo su ES, tačiau nesileis į kompromisus "dėl to, ką reiškia būti nepriklausoma šalimi", sakoma pranešime.

  Praėjusio derybų rato metu šalys negalėjo susitarti dėl klausimų, susijusių su žuvininkystės pramone. Šalių nesutarimai lemia žvejybos zonų ribas.

  JK išstojo iš ES sausio 31 dieną. Pereinamasis laikotarpis tęsis iki šių metų pabaigos. Iki tol šalys bando susitarti dėl savo būsimų santykių modelio. Šiuo metu šaliai ir toliau taikomos ES taisyklės, tačiau ji nedalyvauja priimant sprendimus Sąjungoje ir toliau moka įmokas į bendrą ES biudžetą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (202)

  Dar šia tema

  "Bloomberg" sužinojo apie Merkel sprendimą dėl "Nord Stream-2" 
  Čekijos lyderis nustebintas planu susieti Navalno bylą su "Nord Stream-2"
  Tegai:
  ES, Brexit, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos