12:42 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Suplanuotų bandymų metu bus patikrintas reaktoriaus įrenginio pirmojo ir antrojo kontūro pagrindinių cirkuliacinių siurblių ir kitos įrangos veikimas

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Pirmajame Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) bloke pradėti hidrauliniai reaktoriaus bandymai, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į šalies Energetikos ministerijos spaudos tarnybą.

  Anksčiau viceministras Michailas Michadiukas papasakojo, kad pirmosios kilovatvalandės BelAE bus pagamintos iki rudens pabaigos. Į pirmąjį energetinį bloką branduolinis kuras buvo pakrautas rugpjūčio viduryje, tai tapo pirmuoju fizinio paleidimo etapu.

  Po to pagal planą turėtų būti atlikti "šaltieji" bandymai (jie atliekami reaktoriaus įrenginio temperatūrai siekiant iki 130 laipsnių), o po to prasideda "karštieji" bandymai, kai temperatūra pakeliama virš 130 laipsnių.

  "Hidraulinių bandymų metu bus patikrintas reaktoriaus įrenginio pirmojo ir antrojo kontūro pagrindinių cirkuliacinių siurblių ir kitos įrangos veikimas", — pažymėjo Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Taip pat ministerija paaiškino, kad sėkmingai atlikus hidraulinius reaktoriaus bandymus bus galima pereiti prie kitų programos etapų. Toliau reikės sušildyti pirmąjį reaktoriaus kontūrą iki nominalių parametrų, nustatyti jo hidraulines charakteristikas ir minimalų kontroliuojamą reaktoriaus galios lygį.

  Astravo AE

  Lietuva nuo pat BelAE ties Astravo statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tačiau kita vertus, branduolinis objektas praėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Energetikos ir saugumo centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiais Lietuvos rūpesčiais dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

  Dar šia tema

  Įvardyta, kaip vilniečiams bus išdalintos kalio jodido tabletės BelAE avarijos atveju
  Nuomonė: Baltijos šalyse yra pakankamai prieštaravimų dėl Baltarusijos
  Užraukti ir pamiršti: Lietuva kai ką žino apie BelAE, bet niekada nepasakys
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos