06:25 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Jis pabrėžė, kad tai ilgalaikis projektas ir "momentinis paklausos sumažėjimas" negali paveikti jo perspektyvų

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. "Nord Stream-2" dujotiekis bus tiesiamas, nepaisant visų sunkumų, sakė Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas, praneša RIA Novosti.

  Ministras pabrėžė, kad tai ilgalaikis projektas ir "momentinis paklausos sumažėjimas" negali paveikti jo perspektyvų.

  "Gamtinės dujos lieka svarbiausių šaltinių energijos balanse, jų dalis augs, nepaisant perėjimo prie daugiau atsinaujinančių energijos šaltinių. Mes vis dar matome išlaikytą didelį gamtinių dujų potencialą. Šis projektas bus įgyvendintas. Taip, yra tam tikrų sunkumų, tačiau, nepaisant to, jis tęsiasi", — sakė jis.

  Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad "Nord Stream-2" ir Navalno bylos klausimus reikėtų nagrinėti atskirai. Nepaisant to, nemažai politikų Vokietijoje ragino sustabdyti ar net nutraukti "Nord Stream-2" projektą.

  Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas taip pat pažymėjo, kad "Nord Stream-2" projektas yra komercinis, jis įgyvendinamas siekiant viso Europos žemyno energetinio saugumo, kai kurių Vokietijos parlamentarų raginimai tai nutraukti dėl padėties su Navalnu yra emociniai teiginiai, nepagrįsti jokiais faktais.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln. Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui.  

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Dar šia tema

  "Bloomberg" sužinojo apie Merkel sprendimą dėl "Nord Stream-2" 
  Čekijos lyderis nustebintas planu susieti Navalno bylą su "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos