23:27 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos energetikos ministerijos vadovo, pervedimų apimtis sieks nuo trijų iki keturių milijonų tonų, tačiau skaičiai vis tiek bus aptarti

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Rusija ir Baltarusija iki rugsėjo pabaigos parengs abipusiškai naudingas sąlygas Baltarusijos naftos srautams iš Lietuvos uostų perkelti į Rusijos uostus, praneša RIA Novosti.

  Konkurso "Rusijos lyderiai" finalo metu RF Energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas žurnalistams sakė, kad šalis turi visus reikiamus pajėgumus, o pervežimo apimtis vertinama nuo trijų iki keturių milijonų tonų.

  "Dabar šis klausimas yra rengiamas siekiant sukurti ekonomines sąlygas, kurios būtų naudingos visiems: uostams, vežėjams, geležinkeliams ir, tiesą sakant, patiems naftos gamintojams", — sakė Novakas.

  Pasak jo, šie klausimai bus išspręsti artimiausiomis savaitėmis. Jis taip pat pažymėjo, kad yra įsakymas greitai išsiaiškinti šias temas.

  Novakas taip pat teigė, kad Rusija turi laisvų pajėgumų, todėl belieka susitarti dėl sutartinių santykių, kad projekto įgyvendinimas būtų naudingas visoms šalims.

  Energetikos ministerijos vadovas, įvardydamas pervežimų apimtį maždaug nuo trijų iki keturių milijonų tonų, taip pat pažymėjo, kad skaičiai yra aptariami ir dėl to gali keistis.

  Anksčiau buvo pranešta, kad naftos srautų perkėlimas iš Lietuvos uostų į Rusijos uostus, ypač Ust Lugą, buvo aptartas Rusijos ir Baltarusijos ministrų pirmininkų Michailo Mišustino ir Romano Golovčenkos derybose. Kaip jau pažymėjo pats Novakas, tam reikia koordinuoti šiame procese dirbančių įmonių ekonomines sąlygas.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad nurodė vyriausybei pateikti pasiūlymą perorientuoti visus Baltarusijos prekybos srautus iš Lietuvos uostų į kitus. Jis nepranešė, apie kuriuos uostus tuomet buvo kalbama.

  Lukašenka teigė, kad srautai iš Baltarusijos sudaro apie 30 procentų Lietuvos biudžeto ir ES šalys neturėtų gąsdinti Baltarusijos sankcijomis, nes respublika turi kuo į tai atsakyti.

  "Sputnik Lietuva" anksčiau rašė, kad pastaraisiais mėnesiais Lietuva bandė pasinaudoti Minsko ir Maskvos nesutarimais dėl naftos kainų — į Klaipėdos uostą atkeliaudavo kroviniai su degalais, kurie geležinkeliu buvo gabenami į Baltarusijos teritoriją.

  Daugelis ekspertų taip pat pažymėjo, kad Lietuvos uostai, be kita ko, gyvena Baltarusijos tranzito sąskaita, o tai atneša jiems gana dideles pajamas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Latvija gali atsisakyti Baltarusijos tranzito esant spaudimui
  Nuomonė: Baltijos šalyse yra pakankamai prieštaravimų dėl Baltarusijos
  Ekspertas: Lietuva nori "pažvejoti" Baltarusijoje vykstant krizei
  Tegai:
  nafta, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos