08:42 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Bundestago atstovas pakomentavo raginimus stabdyti "Nord Stream-2" dėl situacijos su Aleksejumi Navalnu

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas pareiškė, kad sustabdžius "Nord Stream-2" dėl situacijos su Aleksejumi Navalnu, reikės nutraukti Vokietijos ir Rusijos bendradarbiavimą energetikos srityje, o tai būtų didelė klaida.

  Jis taip pat pažymėjo, kad atsisakymas tiesti dujotiekį pakenks Vokietijos vyriausybės reputacijai, o projekto operatorius gali reikalauti atlyginti žalą.

  "Aš laikau šią galimybę klaidinga, žalinga ir neatitinkančia nei Vokietijos, nei Europos interesų", — interviu laikraščiui "Die Welt" sakė politikas.

  Tuo pačiu metu Bundestage kairiųjų partijai atstovaujantis Ernstas paragino Maskvą pasidalinti tyrimo dėl Navalno situacijos rezultatais su Vokietija ir Europa ir pridūrė, kad Vokietijos vyriausybė taip pat turėtų "skaidriai" keistis informacija.

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Anksčiau kanclerė Angela Merkel teigė, kad "Nord Stream-2" ir Navalno incidento klausimus reikėtų nagrinėti atskirai. Tuo tarpu kai kurie Vokietijos politikai ragina sustabdyti ar net visai nutraukti "Nord Stream-2".

  Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas taip pat pažymėjo, kad dujotiekis yra komercinis projektas ir yra įgyvendinamas siekiant užtikrinti viso Europos žemyno energetinį saugumą, ir raginimai jį sustabdyti dėl susidariusios situacijos su Navalnu yra emocingi pareiškimai, nepagrįsti jokiais faktais. Jis pridūrė, kad Kremlius nemato "Nord Stream-2" blokavimo rizikos: kiekvienam raginimui nutraukti projektą yra du teiginiai, patvirtinantys tokių pasiūlymų absurdiškumą.

  Situacija su Navalnu

  Navalnas buvo hospitalizuotas Omske rugpjūčio 20 dieną, kai jis sunegalavo  lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai pagrindinę diagnozę pavadino medžiagų apykaitos sutrikimu, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas lėktuvu buvo nugabentas į Vokietiją. Trečiadienį Vokietijos Federacinės Respublikos ministrų kabinetas, remdamasis karo gydytojų pareiškimų, paskelbė, kad Navalnas buvo apnuodytas nuodingų karo agentų grupės "Novičok" medžiaga. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia atsakymo iš Vokietijos į oficialų prašymą dėl šios situacijos.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos ambasada Vokietijoje teigė, kad jie tikisi, jog Vokietijos pusė kuo greičiau atsakys į Generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 dienos prašymą suteikti teisinę pagalbą Navalno byloje. Peskovas teigė, kad Rusija yra suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją, tam reikalinga informacija iš Vokietijos, kurios dar nėra. Kaip jis sakė penktadienį, atsakydamas į žurnalistų klausimus, de facto vykdomi tyrimo veiksmai dėl situacijos su Navalnu, ir jei bus patvirtintas nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus pradėtas ir de jure.

  Pirmadienį Berlyno "Šaritė" klinika, kur rusas buvo nugabentas gydyti, pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis buvo išvestas iš komos.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Dar šia tema

  Vokietijos verslas įvertino "Nord Stream-2" atsisakymo pasekmes
  Čekijos lyderis nustebintas planu susieti Navalno bylą su "Nord Stream-2"
  Vakarai pasirengę susinaikinimo karui
  Tegai:
  Nord Stream-2, Aleksejus Navalnas, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos