19:21 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, kad kitas Rusijos SGD krovinys iš Vysocko atvyks kitą savaitę. Šiuo metu laivas iškraunamas

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Nedidelis suskystintų gamtinių dujų krovinys iš Rusijos bendrovės "Novatek", iš Vysocko, atvyko į Klaipėdos uostą, praneša portalas "Marinetraffic.com".

  Tai yra 48-asis Rusijos krovinys šiais dujų metais. Jį atgabeno laivas "Coral Fungia".

  Dujovežis trečiadienio rytą, 6:31 val., prisišvartavo prie "Independence" plaukiojančios saugyklos. Jis kelyje praleido tris dienas.

  Terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta" tvarkaraštyje nurodyta, kad ketvirtadienį tikimasi sulaukti dešimties tūkstančių kubinių metrų SGD. Artimiausio SGD laivo laukiama kitą savaitę — jis gabens 138 000 kubinių metrų SGD.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų. Tuo tarpu terminalas Lietuvai brangiai atsieina: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų tik už nuomą, neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų atsargos tapo reguliarios nuo praėjusio pavasario. Amerikos SGD, apie kurių įsigijimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, gauta tik keletas siuntų.

  Dar šia tema

  Klaipėdos SGD stotis atlieka kompleksinių SGD paslaugų teikimo funkciją
  Lietuva gavo paskutinį šį mėnesį SGD krovinį
  Į Lietuvą atplaukė pirmasis Rusijos SGD krovinys per rugsėjį

  Svarbiausios temos