09:37 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šių metų rugpjūtį į Lietuvą imigravo daugiau kaip 3,3 tūkst. Lietuvos piliečių, o emigravo 2,6 tūkst., tad bendras tarptautinės migracijos balansas išliko teigiamas

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Dėl teigiamo tarptautinės migracijos balanso bendras Lietuvos gyventojų skaičius pradėjo augti, praneša "Luminor Lietuva" vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

  "Net rugpjūčio mėnesį, kuomet tradiciškai matydavome išaugusį emigrantų skaičių, šiais metais į Lietuvą imigravo daugiau Lietuvos piliečių (3353) nei emigravo (2630), tad bendras tarptautinės migracijos balansas išliko teigiamas (+723)", — rašo ekonomistas savo paskyroje Facebook.

  Ekonomistas pažymi, kad ir atvėrus valstybių sienas Lietuvoje emigracijos bangos nematyti.

  "Per pirmuosius 8 šių metų mėnesius Lietuvos piliečių grynasis migracijos balansas yra +4,6 tūkst., trečiųjų šalių piliečių +6,9 tūkst., o bendras +11,6 tūkstančiai gyventojų arba vienas Lentvaris, Raseiniai ar Vilkaviškis. Be to, įdomu tai, kad dėl teigiamo tarptautinės migracijos balanso bendras Lietuvos gyventojų skaičius pradėjo augti, tad "nykstanti" Lietuva tampa augančia Lietuva", — rašo Mauricas.

  Ekonomistas taip pat pažymėjo, kad gyventojų skaičiaus augimas yra ypač spartus didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) ir aplinkiniuose jų rajonuose.

  Jo teigimu, tokios tendencijos atsilieps ir BVP rodikliams, ypač turint omenyje, kad grįžę Lietuvos piliečiai kartu su savimi atsiveža naudingų įgūdžių, pinigų bei vakarietiškos kultūros. Jis tai pat neatmeta galimybės, kad Lietuva artimiausią dešimtmetį taps sparčiausiai Baltijos šalyse augančia ekonomika "su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis Estijai".

  Dar šia tema

  Nausėda dėl lietuvių emigracijos planuoja ES reikalauti didesnės kompensacijos
  Analitikas: Lietuva dėl emigracijos gali tapti "senelių namais"
  Ekspertas: valdžios pagalba gyventojams neišgelbės Lietuvos nuo emigracijos
  Analitikas tiki, kad Lietuva turi visus šansus išvengti emigracijos šuolio
  Tegai:
  emigracija, Lietuva

  Svarbiausios temos