19:01 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pandemijos fone derybos dėl Lietuvos narystės EKA atidedamos, todėl susitarimas buvo pratęstas dar vieneriems metams

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė pritarė susitarimui, kuriuo pratęsiamas Lietuvos kaip bendradarbiaujančios valstybės (EBV) statusas su Europos kosmoso agentūra (EKA) vieneriems metams, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerijos spaudos tarnyba.

  Susitarimo pratęsimo motyvas — dėl COVID-19 pandemijos susiklosčiusiomis aplinkybėmis užtrukęs asocijuotos narystės sutarties derinimas.

  Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka paaiškino, kad asocijuota narystė Lietuvai atvers galimybę dalyvauti pasirenkamosiose EKA programose, įsitraukti į tarptautinius konsorciumus ir tarptautines vertės kūrimo grandines bei ieškoti naujų rinkų.

  "Todėl, net ir vieniems metams pratęsus EBV statusą, Lietuvos ambicija pasirašyti asocijuotos narystės sutartį niekur nedingsta, bet dėl COVID-19 visos reikalingos procedūros Europos kosmoso agentūroje užtrunka ilgiau, nei buvo planuota", — pasakė ji.

  Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Europos kosmoso agentūros EBV susitarimas buvo pasirašytas 2014 m. spalio 7 d., o įsigaliojo 2015 m. rugsėjo 28 d., pasirašius Europos bendradarbiaujančios valstybės planą tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir EKA. Per numatytą penkerių metų šio plano įgyvendinimo laikotarpį Lietuva organizavo penkis EKA konkursus, pagal kuriuos 34 verslo ir mokslo projektams iš viso skirta daugiau kaip 5,5 mln. eurų.

  Pažymima, kad bendradarbiavimas skatina plėtoti pažangias technologijas ir vystyti inovatyvią pramonę, sudaro sąlygas kurti didelės pridėtinės vertės produkciją — technologijų, gaminių ir paslaugų — Lietuvoje.

  Tegai:
  Lietuva, kosmosas

  Svarbiausios temos