10:07 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (312)

  Respublikos Susisiekimo ministerija pranešė, kad negavo jokios informacijos šiuo klausimu, padėtis pasienyje nepasikeitė

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Pokyčių dėl įvažiavimo į Baltarusijos teritoriją nėra, pranešė Baltarusijos susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija "Linava" paskelbė, kad Baltarusija gali nepriimti krovinių iš Lietuvos, jiems sakė tam tikrų bendrovių atstovai. Tačiau Baltarusijos susisiekimo ministerija šią informaciją neigia.

  Ministerija patikslino, kad Baltarusija neuždarė savo sienų, tačiau nuo kovo mėnesio apribojo užsienio piliečių, išskyrus sunkvežimių vairuotojus, atvykimą, kad būtų išvengta koronavirusinės infekcijos plitimo.

  Šiuo metu, remiantis Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje įrengtų kamerų duomenimis, krovinių gabenimas nesustojo. "Kamennyj Log" pasienio kontrolės punkte yra daugiau nei 30 sunkvežimių, o "Benekainių" — daugiau nei 70 sunkvežimių.

  Santykiai tarp Vilniaus ir Minsko pablogėjo po Lietuvos politikų pareiškimo, kad Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatai buvo "suklastoti". Prezidento rinkimai Baltarusijoje vyko rugpjūčio 9 dieną, oficialiais CRK duomenimis, laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs daugiau nei 80 % balsų. Nesutinkantys su tokiais rezultatais išėjo į miestų gatves. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos griežtai slopino protesto veiksmus. Vėliau jie įgijo taikesnį pobūdį, tačiau nuolat tęsiasi.

  Europos Sąjungos vadovybė nepripažino Baltarusijos rinkimų rezultatų, reikalaudama iš oficialaus Minsko nutraukti smurtą prieš protestuotojus, taip pat paskelbė sankcijas. Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką įtraukė į asmenų, kuriems uždrausta įvažiuoti į jų teritoriją, sąrašą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (312)

  Dar šia tema

  Tarp protestų Baltarusijoje organizatorių Lukašenka įvardijo ir Lietuvą
  Kas daugiau pažadės: Lietuva ir Latvija susirėmė Baltarusijos ringe
  Baltarusija pasirengusi kovoti RF pusėje prieš Vakarus, pareiškė Lukašenka
  Tegai:
  Lietuva, krovinių vežėjai, Baltarusija

  Svarbiausios temos