09:10 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Deja, Baltijos šalių sprendimui dėl desinchronizacijos įtakos turėjo politika, mano ekspertas Sergejus Pikinas

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Kaliningrado srities energetikos sistemos bandymai izoliuotu režimu buvo atidėti rugsėjo 19 dienai. Anksčiau jie buvo numatyti rugsėjo 12 dieną, tačiau Rusijos operatorius nusprendė pakeisti datą dėl visuotinio balsavimo dienos.

  Testai vyks aštuonias valandas, nuo 10:00 iki 18:00. Šiuo laikotarpiu visi elektros energijos tranzitai su Lietuva per 110 ir 330 kilovatų linijas bus uždaryti. Nėra numatytų elektros energijos tiekimo nutraukimų.

  Pernai Kaliningrado sritis surengė panašų bandymą. Tada elektros srautas buvo sustabdytas 72 valandoms, o vėliau atlikti bandymai buvo pripažinti sėkmingais.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos plėtros fondo direktorius Sergejus Pikinas pabrėžė, kad Kaliningrado energetikos sistema jau parodė, kad yra pasirengusi dirbti savarankiškai. Be to, regione pastatytos kelios naujos jėgainės ir net suskystintų gamtinių dujų (SGD) priėmimo terminalas.

  "Net jei dujų tiekimas bus nutrauktas, Kaliningrado sistema dujas taip pat gaus suskystintu pavidalu. Čia nebus jokių problemų, mes esame tam pasirengę. Mes tam pasiruošėme, investavome. Žinoma, jei dirbtume BRELL rėmuose, būtų lengviau ir pigiau, nes nereikėtų panaudoti papildomų išteklių. Deja, čia įtakos turėjo politika", — sakė jis.

  Dar šia tema

  BRELL liks: Latvija išspręs Baltijos šalių problemas, susitarusi su Baltarusija
  Baltijos šalys ir Lenkija paprašė ES pinigų antrajam pasitraukimo iš BRELL etapui
  Lietuvos vyriausybė patvirtino saugumo reikalavimus išeinant iš BRELL
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, BRELL

  Svarbiausios temos