23:37 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas ragino nesieti dujotiekio su atskirais politiniais lyderiais

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Raginimai sustabdyti "Nord Stream-2" dujotiekio statybą dėl situacijos su Aleksejumi Navalnu yra neteisingi, interviu "RT Deutsch" sakė Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas.

  Jis pažymėjo, kad projekte dalyvauja daug Europos įmonių.

  "Nord Stream-2" sukurtas siekiant užtikrinti dujų tiekimo į Europą saugumą", — pabrėžė Ernstas.

  Dujotiekio statybos sustabdymo klausimo aptarimą politikas taip pat palygino su "smūgiu pačiam sau".

  "Tai tikrai neatitinka Vokietijos ir Europos interesų", — sakė jis.

  Be to, Ernstas ragino nesieti "Nord Stream-2" su atskirais politiniais lyderiais.

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln. Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui. 

  Aleksejaus Navalno hospitalizacija

  Navalnas buvo paguldytas į ligoninę Omske rugpjūčio 20 dieną, kai jis sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Vėliau lėktuvu jis buvo nugabentas į Vokietiją. Vokietijos vyriausybė, remdamasi karo gydytojų duomenimis, paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga "Novičiok" grupės medžiaga. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad laukia Vokietijos atsakymo į oficialų paklausimą dėl šios situacijos.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne teigė, kad tikisi, jog Vokietija kuo greičiau atsakys į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 dienos prašymą suteikti teisinę pagalbą Navalno byloje. Rusija suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją, todėl reikalinga informacija iš Vokietijos, tačiau jos dar nėra, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu yra de facto vykdomi. Jei bus patvirtintas nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus vykdomas ir de jure, sakė Peskovas.

  Pirmadienį Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos. 

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Vokietijai iš esmės nepavyks išgyventi iš JAV SGD
  Lenkija nori Vokietijai pasiūlyti "Nord Stream-2" alternatyvą
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos