03:16 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (408)

  Pareiškimai apie dujotiekio statybos sustabdymą prasidėjo Vokietijoje, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Vokietijos valdžia svarsto visas galimybes, tarp jų ir dujotiekio "Nord Stream-2" statybos sustabdymą, kaip atsaką į incidentą su tinklaraštininku Aleksejumi Navalnu. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas) tai pareiškė TV kanalo ZDF eteryje.

  Pasak jo, sprendimas dėl projekto "priklausys nuo Rusijos".

  "Mes įtrauksime visas galimybes į darbotvarkę ir priimsime sprendimą tinkamu laiku. Rusija, dalyvaudama [įvykio] tyrime, gali prisidėti prie to, kad toks sprendimas [sustabdyti "Nord Stream-2" statybą — Sputnik] nebūtų priimtas", — sakė Masas.

  Pareiškimai sustabdyti dujotiekio statybą prasidėjo Vokietijoje, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę. Kai kurių partijų lyderiai kategoriškai reikalavo sustabdyti projektą. Laisvųjų demokratų partija pasiūlė laikiną statybų moratoriumą, kol bus išsiaiškinti visi klausimai. To paties reikalavo kandidatas į Krikščionių demokratų sąjungos pirmininko postą Frydrichas Mercas (Friedrich Merz). Kairiųjų partija tam priešinasi.

  Nord Stream-2  
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Vokietijos vyriausybė iki šiol siūlė nesieti Navalno bylos ir dujotiekio tiesimo tarpusavyje, ir tik po to, kai Vokietijos karo toksikologai pranešė, kad, jų duomenimis, Navalnas buvo apnuodytas "Novičiok" grupės medžiaga, tonas kiek pasikeitė. Masas anksčiau išreiškė viltį, kad "Rusija <...> neprivers [Vokietijos] pakeisti savo pozicijos". Tai žiniasklaida ir stebėtojai interpretavo kaip grėsmę, kad projektas bus sustabdytas. Pasak Angelos Merkel atstovo, kanclerė "palaiko užsienio reikalų ministrą". Ūkio ministras Peteris Altmaieris teigė skeptiškai vertinantis tokių sankcijų įvedimo perspektyvas.

  Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas sakė, kad Maskva yra pasirengusi visapusiškam bendradarbiavimui su Berlynu. Jis pažymėjo, kad prieš pervežant Navalną į Vokietiją, toksinių medžiagų nebuvo nustatyta. Rusijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad Maskva ir toliau laukia Berlyno atsakymo į Generalinės prokuratūros paklausimą, tačiau dar negavo jokių įrodymų.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (408)

  Dar šia tema

  Kremlius įvertino riziką, kad Vokietija gali blokuoti "Nord Stream-2"
  Rusijos URM pakomentavo Trampo raginimą atsisakyti "Nord Stream-2"
  Lenkija nurodė Vokietijai, kad sprendimas dėl "Nord Stream-2" akivaizdus
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos