01:37 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (409)

  Jungtinės Valstijos siekia užtikrinti, jog dujotiekis nebūtų paleistas, kad jos galėtų tiekti savo SGD į Europos dujų rinką, mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Europa pasipiktinusi tuo, kad JAV, išstumdamos Rusiją su dujotiekiu "Nord Stream-2", provokuoja dujų kainų padidėjimą ir siekia tiekti savo SGD, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas.

  Raginimai nutraukti dujotiekio "Nord Stream-2" statybą dėl situacijos su Aleksejumi Navalnu yra klaidingi, pareiškė Bundestago Ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas Klausas Ernstas. Jis pažymėjo, kad projektas skirtas užtikrinti dujų tiekimo Europai saugumą.

  Taip pat politikas palygino dujotiekio statybos sustabdymo klausimo aptarimą su "smūgiu patiems sau".

  Tuo tarpu Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas) pareiškė, kad valdžia svarsto visus variantus, įskaitant dujotiekio "Nord Stream-2" statybos sustabdymą, kaip atsaką į incidentą su Navalnu.

  Analitikas Juškovas pareiškė, kad suprantama, kodėl JAV kritikuoja projektą: "Nord Stream 2" trukdo joms patekti į Europos dujų rinką.

  "Reikia atšaukti "Nord Stream-2" statybą, kad jis nebūtų paleistas. Tokiu būdu užrakinti Rusiją Ukrainos dujų tranzite, o toliau blokuoti Ukrainos dujų tranzitą įvairiomis dingstimis, arba tomis pačiomis sankcijomis, arba dėl kokių nors techninių priežasčių, arba kažkokie žmonės ateis ir susprogdins dujotiekį, kaip kad buvo su elektros perdavimo linija Kryme. Toks scenarijus taip pat galimas", — pasakė jis.

  Pasak Juškovo, Europa pasipiktinusi būtent dėl to, kad JAV, išstumdamos Rusiją, provokuoja dujų kainų padidėjimą ir siekia tiekti savo SGD, nes dabar europiečiams jų nereikia dėl perteklinės pasiūlos dėl Rusijos, kaip tiekėjos, buvimo.

  "Štai kodėl jie sako, kad "Nord Stream-2" yra būtinas ir naudingas Europai, nes tai sulaiko dujų kainų kilimą. Jie gina savo, o ne Rusijos interesus", — pabrėžė ekspertas.

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Nord Stream-2  
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln. Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir JAV Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui. 

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (409)

  Dar šia tema

  Rusijos URM pakomentavo Trampo raginimą atsisakyti "Nord Stream-2"
  Lenkija nurodė Vokietijai, kad sprendimas dėl "Nord Stream-2" akivaizdus
  Merkel teigia, kad sprendimas dėl "Nord Stream-2" bus europinis
  Ekspertas: Vokietijai iš esmės nepavyks išgyventi iš JAV SGD
  Tegai:
  JAV, Rusija, ES, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos