15:38 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Visų pirma, šalys susitarė artimiausiu metu surengti papildomas konsultacijas, kad tikslai būtų kuo greičiau įgyvendinti

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Rusijos ir Baltarusijos transporto ministerijų atstovai vaizdo konferencijos metu aptarė galimybę padidinti baltarusiškų prekių gabenimo per Rusijos uostus apimtį, penktadienį pranešė Rusijos susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Ši tema buvo aptarta vaizdo konferencijoje, kurioje dalyvavo Rusijos Federacijos transporto viceministras Dmitrijus Zverevas ir Baltarusijos Respublikos susisiekimo ministro pirmasis pavaduotojas Aleksejus Liachovičius. Visų pirma, jie kalbėjo apie galimybę padidinti baltarusiškų prekių gabenimo per Rusijos Federacijos uostus apimtį", — sakoma Rusijos Federacijos susisiekimo ministerijos pranešime.

  Šalys išreiškė abipusį suinteresuotumą padidinti krovinių gabenimo tarp dviejų šalių ir tranzito per jų teritoriją apimtį, aptarė jų nomenklatūrą. Taip pat buvo susitarta artimiausioje ateityje surengti papildomas konsultacijas, siekiant greitai įgyvendinti planus.

  Rugpjūčio pabaigoje Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų persiorientavimą iš Baltijos uostų į kitus. Jo vertinimu, tai gali būti "šiek tiek nuostolinga", tačiau tarifus galima pakoreguoti. Galimas prekių srautų persiorientavimas siejamas su Lukašenkos ir daugelio Baltarusijos pareigūnų įtraukimu į Baltijos šalių sankcijų sąrašą.

  Anksčiau Lietuva įvedė draudimą atvykti į šalį 30 Baltarusijos piliečių, įskaitant Lukašenką. Latvija ir Estija paskelbė panašias sankcijas.

  Dar šia tema

  Milijardai dolerių: ekspertas įvertino Lietuvos nuostolius dėl Baltarusijos krovinių
  "Visiškai nepagrįstas sprendimas": Skvernelis apie Lukašenkos grasinimus dėl krovinių
  Lietuva pagaliau taps nepriklausoma. Nuo Baltarusijos krovinių ir milijonų eurų 
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos